Pierwszy etap projektu "Oddział Bajka"

Pierwszy etap projektu Oddział Bajka- Wędrująca Szpitalna Biblioteka to cykl szkoleń dla pedagogów i terapeutów pracujących w Szkołach przyszpitalnych ZSS 108 i ZSS 110 w Poznaniu, którzy każdego dnia w swojej pracy spotykają się z dziećmi i młodzieżą przebywającą na oddziałach szpitalnych.

Zaplanowaliśmy cykl warsztatów w okresie od marca do czerwca 2013.

Drzwi do bajecznych krain otworzyła przed nami Agnieszka Marlińska, zapraszając nas do przygody w metaforą, która może być kluczem do wielu drzwi. Kolejne spotkanie prowadziła Małgorzata Swędrowska, zapoznając nas z czytaniem wrażeniowym i magią książek. Mogliśmy się również spotkać  z Krystyną Adamaczak, która odbyła z nami spacer po wartościowych książkach dla dzieci i młodzieży oraz zdradziła nam sekret, jak otwierać tajemnicze drzwi książek. Alicja Szyguła pokazała nam  magię obrazu oraz zainspirowała do wykorzystywania książki obrazkowej w pracy z dziećmi

Spotkania odbywały się z magicznej Księgarni Z BAJKI prowadzonej przez Panią Krystynę Adamczak, na osiedlu Przyjaźni. Polecamy to miejsce wszystkim którzy, zechcą wkroczyć w magiczny świat Książki.