GOŚĆIE Z GALAKTYCZNEGO IMPERIUM

Goście mogą różni i przybywać z różnych stron świata, niekiedy bywają zaskakujący.
Taki poranek pełen wizyt niezwykłych gości miał miejsce w sobotni marcowy poranek w Szpitalu na ul.Szpitalnej.
Dziś przybyli tam Bohaterowie Gwiezdnych Wojen, którzy w niesamowitych kostiumach pojawiali się na oddziałach dziecięcych oraz izbie przyjęć, aby spotkać się z dziećmi i ich rodzicami. Reakcje wszystkich były niesamowite.
Polish Garrison (http://polish-garrison.pl/) i Eagle Base (http://www.rebellegion.pl/), to polskie oddziały dwóch międzynarodowych organizacji kostiumowych zrzeszających sympatyków Gwiezdnych Wojen – Legionu 501. (http://www.501st.com/) i Rebel Legionu (http://rebellegion.com/). Oprócz czynnego propagowania kostiumingu u podstaw działalności obu legionów leży niesienie pomocy i działania charytatywne.

"Tam gdzie możemy, pomagamy innym potrzebującym i wnosimy do ich codziennego życia powiew przygody i odległego świata z innej galaktyki. Tym, którym zabrakło Mocy i oczekują poMOCY, także staramy się oddać cząstkę nas samych - po to, aby nam wszystkim żyło się lepiej." - mówią o sobie nasi bohaterowie.
Goście z Imperium przywieźli ze sobą koszulki i komiksy, które rozdawali dzieciom. Był też czas na wspólne czytanie książek znajdujących się w naszym Bajkowozie, który bardzo polubił tych niezwykłych gości .
Bardzo serdecznie dziękujemy.