Odwiedziny

26 marca oddział chirurgii dziecięcej w szpitalu na ul. Szpitalnej odwiedzili niezwykli goście – Roksana Jędrzejewska Wróbel, prywatnie matka i gospodyni domowa, autorka ponad 20 książek dla dzieci, doktor literaturoznawstwa. Uwielbiająca wszelkie formy recyclingu Gdańszczanka i feministka z upodobaniem jeżdżąca na rowerze wraz z Florką i jej pamiętnikiem.
Podczas spotkania z dziećmi i rodzicami wspólnie czytaliśmy fragmenty pamiętnika Florki i przyglądaliśmy się jej rozważaniom. Poznaliśmy kłopoty Florki oraz jej dylematy i radości.
Zastanawialiśmy się nad tym czy sny są prawdziwe, jak szybko mija złość i jak można jej pomóc oraz czy postacie ze snu istnieją naprawdę.
Roksana Jędrzejewska – Wróbel zachęcała do tworzenia własnych pamiętników i „powierzania” im tego, co dla nas ważne, piękne lub trudne. Podczas spotkania starliśmy się dociec gdzie mieszkają pomysły na wszystkie opowiadania i książki. Wyobrażaliśmy sobie, również świat widziany oczyma innych osób, zwierząt i przedmiotów oraz jakie mogłyby powstać z tego historię. Jutro Roksana Jędrzejewska- Wróbel poprowadzi warsztaty dla nauczycieli ze szkoły szpitalnej zatytułowane ”Wszechświat ukryty w kamyku”