Wędrująca Biblioteka na polanie

Kiedy na oddziałach szpitalnych cały czas goszczą książki Oddziału Bajka, my postanowiliśmy oczarować takimi samymi książkami dzieci, które przychodzą do Parku Sołackiego w Poznaniu. Nasze spotkania nazwaliśmy „Wędrującą Biblioteką na polanie”. A zaczęło się tak..
Tuż przy placu zabaw w parku Sołackim rośnie drzewo. Odbyliśmy z nim poufną rozmowę. Zapytaliśmy drzewo czy  miałoby ochotę zaangażować się w projekt poprzez użyczenie nam nie tylko swojego cienia ale również gałęzi na których będziemy mogli zawieszać piękne, mądre i  wartościowe książki. Drzewo odpowiedziało TAK !
Dzięki temu w każdy poniedziałek przez całe lato będziemy mogli spotkać się na polanie z drzewem mądrości na którym gościć będzie nasza Wędrująca Biblioteka.
Drzewo mądrości w takiej formie  gościło już w kilku krajach tym bardziej cieszymy się ,że pojawiało się tego lata u nas.
Podczas każdego spotkania będzie można nie tylko zobaczyć i poczytać wartościowe książki ale również posłuchać czytanych przez naszych cudownych animatorów książek.
Będziemy poznawać nowych bohaterów i ich przyjaciół przeżywać podobne przygody a także snuć rozważania  filozoficznie na najdziwniejsze tematy.
Zapraszamy wszystkich do spotkania z naszym drzewem mądrości i Wędrującą Biblioteką w każdy poniedziałek przez cały lipiec i sierpień w godzinach od 16.00 – 18.00.