Literacki Tydzień w Poznaniu

„Książka na niepogodę”  – literackie sposoby budowania dobrego nastroju wśród dzieci przebywających na oddziałach szpitalnych. Uczestnicy zapoznają się z ciekawymi nowościami wydawniczymi, wśród których znajdą się książki zabawne, zaspokajające dziecięcą ciekawość oraz potrzeby bezpieczeństwa, pokonywania lęków, etc.
Czytanie – przeżywanie, okraszone będzie prostymi zabawami ruchowymi, muzyką, piosenką i wierszem.
29.09.14 Poniedziałek Godziny 14.00 – 16.00 
Miejsce Fundacja Serdecznik ul. Grodziska 15

„Efekt czytania w bieli”  Biały kolor mieści w sobie wszystkie kolory tęczy. Temat warsztatów dla nauczycieli pracujących w szkołach przyszpitalnych ma charakter metafory. Dzięki różnorodnym, atrakcyjnym dla dziecka sposobom czytania teksów literackich, można otworzyć przed nim świat wyobraźni, w którym wszystko jest możliwe. Na warsztatach znajdziemy takie książki, które staną się  początkiem ciekawej pracy plastycznej albo gry planszowej.
30.09.14 Wtorek Godziny 14.00 – 16.00 
Miejsce Fundacja Serdecznik ul. Grodziska 15

Warsztaty poprowadzi Małgorzata Swędrowska - autorka  warsztatów metodycznych dla nauczycieli. Ważnym tematem w jej pracy są kwestie związane z  budowanie dobrych relacji w pracy nauczyciela i grupy. „Nauczanie na dywanie”, „Fruwające ławki” i „Pierwszaki na start- aktywne nauczanie w edukacji wczesnoszkolnej”, „Drzwi ukryte w książkach”- jak pracować z dobrym tekstem literackim to tylko niektóre z realizowanych przez nią programów. Jest nauczycielem, pedagogiem, animatorem spotkań dla dzieci i trenerem dorosłych, najczęściej nauczycieli i bibliotekarzy. Jak sama pisze o sobie „Zależy mi, by jak najwięcej dzieci w Polsce doświadczało radości i zabawy podczas czytani i słuchania książek, dlatego dzielę się swoim doświadczeniem jak czytać wrażeniowo i ożywiać tekst literacki gestem, ruchem, zabawą, tańcem, śpiewem.

Zgłoszenia na warsztaty: anna.bany@serdecznik.pl