Aktualności

Firma MAN Truck & Bus Partnerem Oddziału Bajka!!! »

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Partnerem projektu: "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka Etap IV"  dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest firma MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o.

Bardzo cieszymy się z nawiązanej współpracy z firmą MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o., która od sierpnia do grudnia 2017 roku zajmie się transportem kolejnych mobilnych biblioteczek.  

Oddziały Bajka z Włocławka i Ciechocinka w Poznaniu!!! »

 Dwa kolejne nowe Oddziały Bajka odbyły 12.06. szkolenie w siedzibie Fundacji Serdecznik.. Kreatywną pracę z książką i Bajkowozem poznawały dziewczyny z Zespołu Szkół Uzdrowiskowych przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki z Włocławka oraz Zespołu Szkół Uzdrowiskowych nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych i Przewlekle Chorych w Ciechocinku. Dziękujemy za to pełne radości spotkanie!!! Projekt dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna :)

Trzy kolejne Oddziały Bajka w Serdeczniku!!! »

 Kolejny etap projektu Oddział Bajka dofinansowany w ramach programu Kultura Dostępna rozpoczeliśmy szkoleniem z kreatywnej pracy z książką i Bajkowozem. W spotkaniu, które odbyło się w siedzibie naszej Fundacji udział wzięły kolejne Oddziały Bajka tym razem z Zespołu Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym "Jagusia" w Kudowie Zdroju, z Zespołu Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym "Orlik" z Kudowy Zdroju oraz z Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce Zdrój. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę i zaangażowanie.

Oddział Bajka ponownie wędruje z Kulturą Dostępną!!! »

Rozpoczeliśmy kolejny etap projektu Oddział Bajka-Wędrująca Szpitalna Biblioteka, który został dofinansowany przez
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.
Co robimy??? Budujemy, wyposażamy i przekazujemy bezpłatnie szpitalom dziecięcym w całej Polsce Wędrujące Szpitalne Biblioteki nazwane przez dzieci Bajkowozami!!! Wyposażone w ponad 100 książek i "magiczne" gadżety, Bajkowozy są "narzędziem" do pracy z dziećmi przebywającymi w szpitalach.
Od czerwca nasz projekt otrzymał po raz drugi dofinansowanie w ramach programu Kultura Dostępna!!!

54 Bajkowóz w Wałbrzychu!!! »

Kolejny 54 Bajkowóz już wędruje po salach i korzytarzach Szpitala Specjalistycznego im dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu!!! Opiekunami Bajkowozu zostali pedagodzy z Zespołu Szkół Specjalnych Przyszpitalnych działającego na terenie szpitala. Dzieci i kadra powitali Wędrującą Szpitalną Bibliotekę przedstawieniem o Kaczce Dziwaczce oraz wiosennym radosnym piknikiem w przyszpitalnym ogrodzie. Dziękujemy serdecznie za gorące przyjęcie!!!

Dwa Bajkowozy w Lublińcu!!! »

30.05. dwa kolejne Bajkowozy dotarły do Lublińca, gdzie zamieszkały na stałe w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Konrada Mańki oraz w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. dr Emila Cyrana. Dzieci i kadra pedagogiczna zgotowali nam naprawdę gorące przyjęcie. Później razem wyruszyliśmy do krainy pełnej Bajkowozowych opowieści!!! Niezapomniany dzień i niezapomniane spotkanie. Dziękujemy serdecznie!!!

Kolejny 51 Bajkowóz już w Łodzi!!! »

Bajeczne powitanie Bajkowozu w Łodzi!!! 25. 05. kolejny Bajkowóz (51) zamieszkał na stałe w Ośrodku Pediatrycznym im. dr J. Korczaka w Łodzi. Opiekunami Wędrujacej Szpitalnej Biblioteki zostali pedagodzy z Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 działającego w Ośrodku. Bajkowóz trafił do dzieci dzięki wsparciu finansowemu Ośrodka Badawczo-Produkcyjnego Politechniki Łódzkiej "Ichem"! To było naprawdę niesamowite powitanie. Bajeczna atmosfera pełna radości i uśmiechów dosłownie otaczała nas ze wszystkich stron. Po raz kolejny poczuliśmy, że Oddział Bajka to Bajkowozy, książki, ale przede wszystkim ludzie pełni pasji, dzięki którym wszystko staje się możliwe!!! Dziękujemy wszystkim barrrrrrrrdzo serdecznie!!!

50 Bajkowóz w Lublinie!!! »

Kolejny już 50 Bajkowóz dotarł i rozpoczął swoje wędrówki w Lublinie. Opiekunem Bajkowozu został Zespół Szkół Specjalnych przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, a Bajkowóz otrzymał Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Neuropsychiatrycznym na ul. Abramowickiej. Dzieci powitały Wędrującą Szpitalną Bibliotekę inscenizacją i quizem pświęconym bajkom, sam Bajkowóz otrzymał od dzieci imę Bajtek. Dziękujemy wszystkim za niezwykle serdeczne powitanie!!!

Ośrodek Badawczo-Produkcyjny "Ichem" wspiera projekt Oddział Bajka!!! »

To już kolejna dobra nowina. Bardzo cieszy nas zaangażowanie Ośrodka Badawczo-Produkcyjnego Politechniki Łódzkiej "Ichem" Sp. z o.o., który z dużym zainteresowaniem postanowił wesprzeć projekt Oddział Bajka.

Przekazanie ufundowanego Bajkowozu nastąpi już wkrótce - 25 maja o godz. 14:00 na ul. Piłsudskiego 71 w Łodzi.

Firma "Ichem" Sp. z o.o. znana jest ze swojej działalności charytatywnej i CSR-owej dlatego tym bardziej cieszy nas jej wsparcie.

Więcej informacji o firmie pod linkiem: http://www.ichem.com.pl/

Informacje o działalności CSR firmy: http://www.ichem.com.pl/pl/csr/

Oddziały Bajka z Lublina i Lublińca w Poznaniu!!! »

Kolejne Oddziały Bajka spotkały się u nas na szkoleniu z Twórczej Pracy z Książką. Tym razem byli to pedagodzy z Zespołu Szkół Specjalnych przy Szpitalu Dziecięcym w Lublinie oraz z Lublińca ze SOSW im. Konrada Mańki i Szkoły Podstawowej Specjalnej przy Wojewódzkim Szpitalu NeuroPsychiatrym dla Dzieci i Młodzieży. Dziękujemy za to słoneczne spotkanie!!!

49 Bajkowóz już w Karpaczu!!! »

Wczoraj 49 Bajkowóz - Wędrująca Szpitalna Biblioteka dotarła i zamieszkała na stałe w Centrum Medycznym w Karpaczu. Dzieci powitały Bajkowóz niesamowitym przedstawieniem "Kraina Lodu". Po uroczystym odsłonięciu Bajkowozu przez przedstawicieli Centrum Medycznego dzieci rozpoczeły pierwsze spotkanie z Bajkowozem. Opiekunem Bajkowozu na terenie szpitala zostali pedagodzy szkoły przyszpitalnej. Bajkowóz trafił do Karpacza dzięki wsparciu finansowemu Pań z Poznan International Ladies Club (PILC) Po tym gorący spotkaniu naprawdę "Mamy moc" jak wyśpiewały nam dzieci. Dziękujemy za to niezwykłe wydarzenie!!!