Aktualności

59 Wędrująca Szpitalna Biblioteka już we Włocławku!!! »

59 Wędrująca Szpitalna Biblioteka już zamieszkała wśród dzieci Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. ks. J Popiełuszki we Włocławku. Tradycyjnie dzieci i kadra powitały Bajkowóz bajecznym przedstawieniem, które stanowiło wstęp do wspólnego poznawania sekretów i książek Bajkowozu.
Dziękujemy za wszystkie słoneczne uśmiechy i radosne przyjęcie we Włocławku.
Projekt "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna. Opiekunem Bajkowozu na terenie szpitala zaostała kadra Zespołu Szkół Uzdrowiskowych nr 1 w Ciechocinku.

58 Wędrująca Szpitalna Biblioteka w Szpitalu "Jagusia"!!! »

58 Wędrujaca Szpitalna Biblioteka nazwana przez dzieci Bajkowozem rozpoczeła 27.07.2017 wędrówki po Szpitalu Uzdrowiskowym "Jagusia"
w Kudowie Zdroju. I tutaj powitanie było niezwykle gorące. Na scenie bajkowe postacie, piosenki i wykonawcy.
Dziękujemy za radosne i niezwykle piękne powitanie!!!
Projekt "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
w ramach programu Kultura Dostępna.

57 Bajkowóz na stałe w Kudowie Zdroju!!! »

57 Bajkowóz - Wędrująca Szpitalna Biblioteka dotarł do Szpitala Rehabilitacyjno - Hematologicznego "Orlik"
w Kudowie Zdroju. Dzieci i kadra powitały Bajkowóz przedstawieniem złożonym z utworów Tuwima i Brzechwy.
Po wytępach dzieci rozpoczeły pierwsze spotkanie z Bajkowozem jego książkami i skarbami ukrytymi w szufladkach.
Dziękujemy za gorące powitanie.
Projekt "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
w ramach programu Kultura Dostępna.

 

56 Bajkowóz w Szpitalu Uzdrowiskowym w Rabce!!! »

56 Bajkowóz zamieszkał na stałe w Szpitalu Uzdrowiskowym dla Dzieci w Rabce. I tutaj dzieci zgotowały nam
niesamowite powitanie. Tym razem było to przedstawienie muzyczne "Pomieszane Bajki".
Mamy nadzieję, że Bajkowóz każdego dnia będzie dostarczał tyle radości co dziś.
Projekt "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
w ramach programu Kultura Dostępna.

55 Bajkowóz w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc!!! »

13 lipca 55 Bajkowóz rozpoczął swoje wędrówki w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce. Dzieci, rodzice i kadra
powitali Bajkowóz prawdziwie bajeczną muzyką góralską i falą radosnych uśmiechów.
Dziękujemy za tak piękne i gorące powitanie.

Projekt Oddział Bajka Wędrująca Szpitalna Biblioteka dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

Firma MAN Truck & Bus Partnerem Oddziału Bajka!!! »

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Partnerem projektu: "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka Etap IV"  dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest firma MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o.

Bardzo cieszymy się z nawiązanej współpracy z firmą MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o., która od sierpnia do grudnia 2017 roku zajmie się transportem kolejnych mobilnych biblioteczek.  

Oddziały Bajka z Włocławka i Ciechocinka w Poznaniu!!! »

 Dwa kolejne nowe Oddziały Bajka odbyły 12.06. szkolenie w siedzibie Fundacji Serdecznik.. Kreatywną pracę z książką i Bajkowozem poznawały dziewczyny z Zespołu Szkół Uzdrowiskowych przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki z Włocławka oraz Zespołu Szkół Uzdrowiskowych nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych i Przewlekle Chorych w Ciechocinku. Dziękujemy za to pełne radości spotkanie!!! Projekt dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna :)

Trzy kolejne Oddziały Bajka w Serdeczniku!!! »

 Kolejny etap projektu Oddział Bajka dofinansowany w ramach programu Kultura Dostępna rozpoczeliśmy szkoleniem z kreatywnej pracy z książką i Bajkowozem. W spotkaniu, które odbyło się w siedzibie naszej Fundacji udział wzięły kolejne Oddziały Bajka tym razem z Zespołu Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym "Jagusia" w Kudowie Zdroju, z Zespołu Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym "Orlik" z Kudowy Zdroju oraz z Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce Zdrój. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę i zaangażowanie.

Oddział Bajka ponownie wędruje z Kulturą Dostępną!!! »

Rozpoczeliśmy kolejny etap projektu Oddział Bajka-Wędrująca Szpitalna Biblioteka, który został dofinansowany przez
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.
Co robimy??? Budujemy, wyposażamy i przekazujemy bezpłatnie szpitalom dziecięcym w całej Polsce Wędrujące Szpitalne Biblioteki nazwane przez dzieci Bajkowozami!!! Wyposażone w ponad 100 książek i "magiczne" gadżety, Bajkowozy są "narzędziem" do pracy z dziećmi przebywającymi w szpitalach.
Od czerwca nasz projekt otrzymał po raz drugi dofinansowanie w ramach programu Kultura Dostępna!!!

54 Bajkowóz w Wałbrzychu!!! »

Kolejny 54 Bajkowóz już wędruje po salach i korzytarzach Szpitala Specjalistycznego im dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu!!! Opiekunami Bajkowozu zostali pedagodzy z Zespołu Szkół Specjalnych Przyszpitalnych działającego na terenie szpitala. Dzieci i kadra powitali Wędrującą Szpitalną Bibliotekę przedstawieniem o Kaczce Dziwaczce oraz wiosennym radosnym piknikiem w przyszpitalnym ogrodzie. Dziękujemy serdecznie za gorące przyjęcie!!!

Dwa Bajkowozy w Lublińcu!!! »

30.05. dwa kolejne Bajkowozy dotarły do Lublińca, gdzie zamieszkały na stałe w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Konrada Mańki oraz w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. dr Emila Cyrana. Dzieci i kadra pedagogiczna zgotowali nam naprawdę gorące przyjęcie. Później razem wyruszyliśmy do krainy pełnej Bajkowozowych opowieści!!! Niezapomniany dzień i niezapomniane spotkanie. Dziękujemy serdecznie!!!

Kolejny 51 Bajkowóz już w Łodzi!!! »

Bajeczne powitanie Bajkowozu w Łodzi!!! 25. 05. kolejny Bajkowóz (51) zamieszkał na stałe w Ośrodku Pediatrycznym im. dr J. Korczaka w Łodzi. Opiekunami Wędrujacej Szpitalnej Biblioteki zostali pedagodzy z Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 działającego w Ośrodku. Bajkowóz trafił do dzieci dzięki wsparciu finansowemu Ośrodka Badawczo-Produkcyjnego Politechniki Łódzkiej "Ichem"! To było naprawdę niesamowite powitanie. Bajeczna atmosfera pełna radości i uśmiechów dosłownie otaczała nas ze wszystkich stron. Po raz kolejny poczuliśmy, że Oddział Bajka to Bajkowozy, książki, ale przede wszystkim ludzie pełni pasji, dzięki którym wszystko staje się możliwe!!! Dziękujemy wszystkim barrrrrrrrdzo serdecznie!!!