Aktualności

Szkolenie online kolejnej grupy pedagogów szpitalnych - Bajkowozowe Walizki Wyobraźni !!! »

Do każdej Bajkowozowej Walizki Wyobraźni pedagodzy szpitalni otrzymują w "pakiecie" trzy szkolenia online!!!
Pierwsze już za nami! Dziękujemy wszystkim za piękny czas chociaż na odległość!!! Przed nami jeszcze dwa sptkania
Wkrótce Walizki wypełnione książkami wyruszą do szpitali dzieciecych!!!
Szkolenie odbyo sie w ramach projektu Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka realizowanego przez Fundację Serdecznik.

Dajemy radę - Oddział Bajka !!! »

Pomimo panującej pandemii i zwiazanych z nimi obostrzeń, które dotknęły także Bajkowozy w części szpitali w których jest to możliwe Wędrujące Szpitane Bibliteki i Bajkowozowe Walizki Wyobraźni docierają z pedagogmi do dzieci!!! Mamy nadzieję, że wkrótce wszystko powróci do normy!!!

Pozdrawiamy wszystkich pedagogów - Opiekunów Bajkowozów w całej Polsce !!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

http://www.serdecznik.pl/6/galeria/708/Oddzial_Bajka_Wedrujaca_Szpitalna_Biblioteka_w_obiektywie

Kolejne szkolenie online pedagogów szpitalnych za nami !!! »

Kolejne szkolenie online pedagogów szpitalnych za nami! Tym razem Natalia Adamczyk z Fundacji Serdecznik wprowadzała nas w tajemnice Teatru Bajek Kamishibai. Dziękujemy wszystkim za udział! Spotkanie w prawdziwie bajecznej atmosferze!!!

Dziękujemy za piękne spotkanie !!!

8 kolejnych Bajkowozowych Walizek Wyobraźni już z dziećmi w szpitalach !!! »

8 kolejnych Bajkowozowych Walizek Wyobraźni wraz z pedagogami już odwiedza dzieci w szpitalach dziecięcych w Polsce. Czerwone Bajkowozowe Walizki są małymi pomocnikami Bajkowozów zgodnie z mottem "Gdzie Bajkowóz nie może, tam Walizkę wyśle". Kolorowe, zwinne, łatwe w obsłudze i zawsze "pod ręką, zastepują Bajkowozy tam, gdzie w związku ze szpitalnymi obostrzeniami Bajkowozy nie mogą dotrzeć.

Wkrótce kolejne walizkowe wiadomości !!!

Kolejne Bajkowozowe walizki wyobraźni już wkrótce w szpitalach !!! »

Kolejne Bajkowozowe Walizki Wyobraźni już wkrótce wyruszą do szpitali dziecięcych w Polsce. Otrzymają je pedagodzy - Opiekunowie Bajkowozów. Walizki w założeniu są małymi pomocnikami Bajkowozów. Zgodnie z hasłem "Gdzie Bajkowóz nie może, tam Walizka pomoże". Małe, zwrotne, kolorowe i pełne książek Bajkowozowe Walizki Wyobraźni bez problemu docierają razem z pedagogami do dzieci na terenie szpitali.

Wkrótce kolejne walizkowe wiadomości !!!

"Praca z Biografią" czyli kolejne szkolenie pedagogów szpitalnych online !!! »

20.04. 2021 odbyło się kolejne szkolenie online pedagogów z Oddziałów Bajka z całej Polski. Tym razem "Praca z biografią", czyli czego możemy nauczyć się od bohaterek i bohaterów oraz jak i gdzie ich znaleźć?!!   Na zdjęciu walizka Ludwika Zamenhofa, która "wzięła" udział w szkoleniu. Zamenhof był jednym z "bohaterów" naszego szkolenia. W szkoleniu "wzięły" te udział panie: Iris Apfel, Frida Kahlo, Rita Levi-Montalcini, Isadora Duncan, Cora Coralina i Izabela Allende.
 
 
Dziękujemy wszystkim za wspaniałe spotkanie !!!

Pudełka Mocy czyli kolejne szkolenia pedagogów szpitalnych online !!! »

"Pudełka Mocy" czyli kolejne szkolenie pedagogów szpitalnych z Oddziałów Bajka online za nami. Na szkoleniu pojawiały się różne bajkowe postacie - jedną z nich, udało nam się uchwycić obiektywem aparatu. Wspólnie poszukiwaliśmy źródeł mocy w sobie i otaczającym nas świecie. Mocy, której nigdy za wiele podczas pracy z dziećmi w szpitalach. Szkolenie odbyło się w ramach projektu "Oddziłał Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" realizowanego przez Fundację Serdecznik.

Dziękujemy za piękne spotkanie !!!

Zdrowych i wesołych świąt !!! »

Zdrowych, Radosnych, Bajkowych Świąt Wielkanocnych życzy Wam wszystkim Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka!!!
ps. I oczywiście wspaniałej świątecznej lektury!!!

"Warstwy" kolejne szkolenie online dla pedagogów szkół przyszpitalnych !!! »

"Warstwy" - kolejne szkolenie Oddziałów Bajka online. Tym razem spotkanie wszystkich do których dotarły Bajkowozowe Walizki Wyobraźni wypełnione nowymi lekturami. Spotkanie poświęcone było książkom - treściami poukrywanymi pod pozornie prostymi tekstami i wykorzystaniem ich podczas pracy w szpitalach.

Dziękujemy wszystkim za udział i wspaniałe spotkanie!!!

Kolejne szkolenie pedagogów szpitalnych online za nami !!! »

Kolejne szkolenie Oddziałów Bajka online za nami!!!
Tym razem poszukiwaliśmy Mocy, tak nam teraz potrzebnej.
Jak znaleźć ją w sobie? Jak znaleźć jej źródła wokół nas? Co może nas wspomóc w naszych poszukiwaniach? Jak się nią napełnić i jak dzielić się mocą z innymi. W tych rozważaniach wspomagały nas 
"Pudełka mocy", które za pomocą tajemniczych mocy trafiły z Fundacji Serdecznik do uczestniczek szkolenia. Pudełka prawie "bez dna". Ciepłe i puchate, plastry miłości,koperty pełne słów mocy, flakoniki na łzy radości i woreczki pełne nadziei to tylko niektóre rzeczy, które można znaleźć w pudełkach. Wszystkie one pomagają znaleźć, napełnić się i dzielić mocą z innymi.
Dziękujemy wszystkim uczestniczkom za to przepiękne, pełne Mocy spotkanie !!!

kolejnych 8 Bajkowozowych Walizek Wyobraźni dotarło do szpitali dziecięcych w Polsce !!! »

Dziś "na gorąco" podglądamy ostatnie chwile Bajkowozowych Walizek w Poznaniu. Pakowanie, ostatnie wspólne zdjęcie i... prawdziwe czary - wszystkie Walizki, wypełnione książkami już "biegają" po szpitalnych salach i korytarzach w całej Polsce!!!

Wkrótce więcej informacji o tym, jak  Bajkowozowe Walizki Wyobraźni  zadomowiły się i jak "pracują" razem ze szpitalnymi pedagogami w szpitalach dziecięcych!!!

 

 

"Pudełka Mocy" dla pedagogów szpitalnych !!! »

Tym razem przygotowaliśmy coś specjalnie dla pedagogów szpitalnych, którzy opiekuja się Bajkowozami na terenach swoich szpitali. Żeby wspomagać chore dzieci w ich zmaganiach z chorobą pedagodzy szpitalni sami potrzebują żródła mocy z którego mogliby czerpać siły potzrzebne go pracy i regeneracji. I właśnie to mogą znaleźć w "Pudełkach Mocy", które specjalnie dla nich powstały w Fundacji Serdecznik. "Ciepłe i puchate", plastry miłości, koperty pełne słów mocy, flakoniki na łzy radości i woreczki pełne nadziei to tylko niektóre rzeczy, które można znaleźć w naszych pudełkach. Wszystkie one pomagają znaleźć, napełnić się i dzielić mocą z innymi.

Wiecej o Pudełkach Mocy wkrótce!!!