Aktualności

Druga grupa pedagogów szkół szpitalnych na szkoleniu w Poznaniu!!! »

Druga grupa pedagogów Szkół Przyszpitalnych i jednocześnie Opiekunów Bajkowozów z całej Polski spotkała się w Poznaniu na 2-dniowym szkoleniu-warsztacie "Słowa które leczą".
Energia, praca i niesamowita radość. Te spotkania to dla wszystkich Nas prawdziwe "święto".
Dziękujemy za waszą obecność i olbrzymią dawkę pozytywnej energii, która zostaje z nami.
Szkolenie poprowadziła Anna Bany z Fundacji Serdecznik.

Spotkanie odbyło się w salach "Projektu Fifna".

https://www.facebook.com/oddzialbajka

"Słowa które leczą" warsztat Oddziałów Bajka w Poznaniu!!! »

Słowo może uskrzydlić, leczyć, dawać nadzieję oraz pomagać znaleźć właściwy szlak... 
Słowa, które leczą” to dwudniowy warsztat arteteraputyczny który odbył się w ramach szkoleń projektu "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" realizowanego przez Fundację Serdecznik.
Wiedza, pytania, odpowiedzi i ćwiczenia, a przede wszystkim, niepowtarzalne spotkanie pedagogów szkół przyszpitalnych z całej Polski. Dziękujemy wszystkim za waszą obecność, radość i gorące emocje jakie przywieźliście ze sobą do Poznania!!! 
Warsztat odbył się w salach Projektu Fifna".

95 Bajkowozów w Polsce!!! »

Fundacja Serdecznik w ramach projektu Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka buduje, wyposaża w książki i bajkowe przedmioty a następnie przekazuje bezpłatnie szpitalom dziecięcym Bajkowozy czyli mobilne biblioteki. Do tej pory przekazaliśmy 95 Bajkowozów placówkom w całej Polsce.
Kolejny 96 Bajkowóz już wkrótce trafi do Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu!!!

Bajkowozowe Walizki Wyobraźni - szkolenie!!! »

Wystartował kolejny etap "Bajkowozowych Walizek Wyobraźni". Za nami pierwsze szkolenie online - "Warstwy", które tradycyjne poprowadziła Anna Bany. Walizki wypełnione książkami pojadą tym razem do Gdańska, Lublina, Ciechocinka. Katowic, Lublińca, Poznania, Białegostoku i Jastrzębia Zdroju!!!


Szkolenie Opiekunów dla kolejnych 5 Bajkowozów!!! »

27 Maja w Wojewódzkiej Bibliotece Publiczne i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu odbył się szkolenie dla kadry, która rozpocznie pracę z kolejnym pięcioma Bajkowozami.
Nowe Bajkowozy zamieszkają w pięciu Centrach Integracji Cudzoziemców, które utowrzono przy bibliotekach w Kaliszu, Pile, Koninie, Lesznie i Poznaniu.
Szklenie zkreatywnego wykorzystania zasobów Bajkowozów i ich książek w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi poprowadziła Anna Bany z Fundacji Serdecznik.
Warsztaty odbyły się w ramach realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu projektu „Budowanie struktur dla integracji cudzoziemców w Polsce – etap II – pilotaż Centrów Integracji Cudzoziemców”, współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

Bajkowozowe "Przyjecie w Bibliotece"!!! »

W Poznaniu zakończyło się dwu dniowe bardzo udane(!)   "Przyjęcie w Bibliotece" - warsztat dla Oddziałów Bajka z całej Polski.
Dwudniowe szkolenie - udało się naprawdę doskonale! Działo się bardzo...bardzo wiele. Była praca i były niespodzianki!!! Było mnóstwo nowych książek!!!
Pod koniec wszyscy po prostu unosiliśmy się parkietem - nie wierzycie? Zobaczcie sami!!!
Pozdrawiamy bardzo gorąco wszystkie uczestniczki!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka