Aktualności

"Słowa które leczą" warsztat Oddziałów Bajka w Poznaniu!!! »

Słowo może uskrzydlić, leczyć, dawać nadzieję oraz pomagać znaleźć właściwy szlak... 
Słowa, które leczą” to dwudniowy warsztat arteteraputyczny który odbył się w ramach szkoleń projektu "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" realizowanego przez Fundację Serdecznik.
Wiedza, pytania, odpowiedzi i ćwiczenia, a przede wszystkim, niepowtarzalne spotkanie pedagogów szkół przyszpitalnych z całej Polski. Dziękujemy wszystkim za waszą obecność, radość i gorące emocje jakie przywieźliście ze sobą do Poznania!!! 
Warsztat odbył się w salach Projektu Fifna".

95 Bajkowozów w Polsce!!! »

Fundacja Serdecznik w ramach projektu Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka buduje, wyposaża w książki i bajkowe przedmioty a następnie przekazuje bezpłatnie szpitalom dziecięcym Bajkowozy czyli mobilne biblioteki. Do tej pory przekazaliśmy 95 Bajkowozów placówkom w całej Polsce.
Kolejny 96 Bajkowóz już wkrótce trafi do Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu!!!

Bajkowozowe Walizki Wyobraźni - szkolenie!!! »

Wystartował kolejny etap "Bajkowozowych Walizek Wyobraźni". Za nami pierwsze szkolenie online - "Warstwy", które tradycyjne poprowadziła Anna Bany. Walizki wypełnione książkami pojadą tym razem do Gdańska, Lublina, Ciechocinka. Katowic, Lublińca, Poznania, Białegostoku i Jastrzębia Zdroju!!!


Szkolenie Opiekunów dla kolejnych 5 Bajkowozów!!! »

27 Maja w Wojewódzkiej Bibliotece Publiczne i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu odbył się szkolenie dla kadry, która rozpocznie pracę z kolejnym pięcioma Bajkowozami.
Nowe Bajkowozy zamieszkają w pięciu Centrach Integracji Cudzoziemców, które utowrzono przy bibliotekach w Kaliszu, Pile, Koninie, Lesznie i Poznaniu.
Szklenie zkreatywnego wykorzystania zasobów Bajkowozów i ich książek w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi poprowadziła Anna Bany z Fundacji Serdecznik.
Warsztaty odbyły się w ramach realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu projektu „Budowanie struktur dla integracji cudzoziemców w Polsce – etap II – pilotaż Centrów Integracji Cudzoziemców”, współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

Bajkowozowe "Przyjecie w Bibliotece"!!! »

W Poznaniu zakończyło się dwu dniowe bardzo udane(!)   "Przyjęcie w Bibliotece" - warsztat dla Oddziałów Bajka z całej Polski.
Dwudniowe szkolenie - udało się naprawdę doskonale! Działo się bardzo...bardzo wiele. Była praca i były niespodzianki!!! Było mnóstwo nowych książek!!!
Pod koniec wszyscy po prostu unosiliśmy się parkietem - nie wierzycie? Zobaczcie sami!!!
Pozdrawiamy bardzo gorąco wszystkie uczestniczki!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Karty Arteterapeutyczne - narzędzie do pracy z dziećmi i dorosłymi!!! »

Kolejne spotkanie online, Oddziałów Bajka za nami!!! 
Spotkanie poprzedziły tajemnicze złote przesyłki, które dotarły do uczestniczek z Fundacji Serdecznik . W każdej z nich znajdował się komplet "Kart Arteterapeutycznych" i to właśnie one stanowiły temat naszego szkolenia. Karty są nowym narzędziem edukacyjno - terapeutycznym do pracy indywidualnej i grupowej.
Zestaw pięćdziesięciu kart zawiera ćwiczenia rozwojowe, skierowane do szerokiej grupy odbiorców oraz dwadzieścia gotowych scenariuszy wielogodzinnych warsztatów.
Talia umożliwia samodzielne skomponowanie około stu warsztatów odpowiadających na potrzeby grupy. Można je wykorzystywać również w indywidualnej pracy terapeutycznej oraz we własnej praktyce samorozwoju.
Prowadzące warsztat: Jolanta Madej z Arteja - Pracownia Rozwoju i Anna Bany. Zaprezentowały możliwości wykorzystania "Kart Arteterapeutycznych" w pracy z dziećmi i dorosłymi.
Dziękujemy wszystkim za piękne spotkanie!!!

http://www.arteja.pl

Szkolenie odbyo sie w ramach projektu Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka realizowanego przez Fundację Serdecznik

https://www.facebook.com/oddzialbajka