Aktualności

Oddział Bajka - szkolenia specjalistyczne (dzień drugi) »

Drugi dzień szkoleń specjalistycznych dla opiekunów Bajkowozów i drugie szkolenie z "Integracji sensorycznej przez sztukę" poprowadzone przez Korynę Opala - Rybka. Jak w prawdziwej opowieści powinniśmy napisać ..."rzecz dzieje się na Zamku"...a działo się naprawdę wiele. Wiedza teoretyczna i ćwiczenia. Niesamowite spotkanie pełne nowych doświadczeń, które wykorzystamy w pracy z dziećmi w szpitalach. Projekt "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna

Oddział Bajka - szkolenia specjalistyczne (dzień pierwszy) »

W ramach projektu Oddział Bajka rozpoczęliśmy szkolenia specjalistyczne dla opiekunów Bajkowozów z całej Polski. Tematem pierwszego była "Integracja sensoryczna przez sztukę" i możliwości jej wykorzystania podczas pracy z Bajkowozami i dziećmi w szpitalach i dziecięcych ośrodkach leczniczych.
Szkolenie, które odbyło się w CK Zamek w Poznaniu poprowadziła Koryna Opala - Rybka. Dziękujemy za potężna dawkę wiedzy i ćwiczeń praktycznych!!!
Projekt "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna​

63 Bajkowóz już w szpitalu w Bydgoszczy!!! »

63 Bajkowóz zawędrował i zamieszkał na stałe w Szpitalu Uniwersyteckim im. A. Jurasza w Bydgoszczy. Opiekunami Bajkowozu na terenie szpitala zostali pedagodzy Zespołu Szkół nr 33 Specjalnych dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej. Bajkowóz przywitano sztuką teatralną napisaną specjalnie na powitanie Bajkowozu, której sam Bajkowóz był częścią. Niesamowite i dowcipne przedstawienie!!! Dziękujemy za tak gorące powitanie!!! 
Projekt Oddział Bajka Wędrująca Szpitalna Biblioteka dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

62 Bajkowóz w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie !!! »

62 Bajkowóz zamieszkał wczoraj na stałe w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Opiekunami Bajkowozu na terenie szpitala zostało Stowarzyszenie Centruś i pedagodzy z Zespołu Szkół Specjalnych nr 78. Dziękujemy za gorące serdeczne powitanie!!!

Projekt Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

61 Bajkowóz - Wędrująca Szpitalna Biblioteka już w Częstochowie!!! »

Wczoraj 61 Bajkowóz dotarł na Oddział Dziecięcy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie. Dzieci i kadra szpitala powitały nasz bajkowy pojazd z wielkim entuzjazmem. Poszukiwaniom skarbów ukrytych na półkach i w szufladkach Bajkowozu nie było końca. Opiekunami Bajkowozu na terenie Szpitala zostali pedagodzy Zespołu Szkół Specjalnych nr 28. Dziękujemy wszystkim za tak gorące i pełne radości powitanie!!!
Projekt Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.

Kolejne Oddziały Bajka na szkoleniu w Poznaniu!!! »

18 września kolejne Oddziały Bajka wzięły udział w szkoleniu z kreatywnej pracy z książką i Bajkowozem. Tym razem do Serdecznik Fundacja przyjechały dziewczyny z Częstochowy, Warszawy, Bydgoszczy i Owińsk. Naprawdę silna grupa z olbrzymią pozytywną energią. Dziękujemy za tą energię, radość i piękne magiczne spotkanie!!! Wkrótce jedziemy do Was z Bajkowozami!!!

60 Bajkowóz - Wędrująca Szpitalna Biblioteka w Ciechocinku!!! »

60 Bajkowóz jak nazwały dzieci Wędrującą Szpitalną Bibliotekę rozpoczął 28 sierpnia swoje wędrówki wśród dzieci i młodzieży Dziecięcego Szpitala Uzdrowiskowego nr 3 w Ciechocinku. Tym razem powitano nas w tanecznych rytmach z całego świata. Gorąca atmosfera spotkania roztańczyła nawet sam Bajkowóz, który z radością zamieszkał w tym niezwykłym miejscu. Dziękujemy gorąco za to powitanie, wciąż jeszcze przytupując do taktu.
Projekt "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna. Opiekunem Bajkowozu na terenie szpitala została kadra Zespołu Szkół Uzdrowiskowych nr 1 z Ciechocinka.

59 Wędrująca Szpitalna Biblioteka już we Włocławku!!! »

59 Wędrująca Szpitalna Biblioteka już zamieszkała wśród dzieci Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. ks. J Popiełuszki we Włocławku. Tradycyjnie dzieci i kadra powitały Bajkowóz bajecznym przedstawieniem, które stanowiło wstęp do wspólnego poznawania sekretów i książek Bajkowozu.
Dziękujemy za wszystkie słoneczne uśmiechy i radosne przyjęcie we Włocławku.
Projekt "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna. Opiekunem Bajkowozu na terenie szpitala zaostała kadra Zespołu Szkół Uzdrowiskowych nr 1 w Ciechocinku.

58 Wędrująca Szpitalna Biblioteka w Szpitalu "Jagusia"!!! »

58 Wędrujaca Szpitalna Biblioteka nazwana przez dzieci Bajkowozem rozpoczeła 27.07.2017 wędrówki po Szpitalu Uzdrowiskowym "Jagusia"
w Kudowie Zdroju. I tutaj powitanie było niezwykle gorące. Na scenie bajkowe postacie, piosenki i wykonawcy.
Dziękujemy za radosne i niezwykle piękne powitanie!!!
Projekt "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
w ramach programu Kultura Dostępna.

57 Bajkowóz na stałe w Kudowie Zdroju!!! »

57 Bajkowóz - Wędrująca Szpitalna Biblioteka dotarł do Szpitala Rehabilitacyjno - Hematologicznego "Orlik"
w Kudowie Zdroju. Dzieci i kadra powitały Bajkowóz przedstawieniem złożonym z utworów Tuwima i Brzechwy.
Po wytępach dzieci rozpoczeły pierwsze spotkanie z Bajkowozem jego książkami i skarbami ukrytymi w szufladkach.
Dziękujemy za gorące powitanie.
Projekt "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
w ramach programu Kultura Dostępna.

 

56 Bajkowóz w Szpitalu Uzdrowiskowym w Rabce!!! »

56 Bajkowóz zamieszkał na stałe w Szpitalu Uzdrowiskowym dla Dzieci w Rabce. I tutaj dzieci zgotowały nam
niesamowite powitanie. Tym razem było to przedstawienie muzyczne "Pomieszane Bajki".
Mamy nadzieję, że Bajkowóz każdego dnia będzie dostarczał tyle radości co dziś.
Projekt "Oddział Bajka - Wędrująca Szpitalna Biblioteka" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
w ramach programu Kultura Dostępna.

55 Bajkowóz w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc!!! »

13 lipca 55 Bajkowóz rozpoczął swoje wędrówki w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce. Dzieci, rodzice i kadra
powitali Bajkowóz prawdziwie bajeczną muzyką góralską i falą radosnych uśmiechów.
Dziękujemy za tak piękne i gorące powitanie.

Projekt Oddział Bajka Wędrująca Szpitalna Biblioteka dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna.