Książki Bajkowozu

Tatsu Taro, syn smoka »

Media Rodzina

Tatsu Taro, syn smoka Media Rodzina

Tatsu Taro jest leniwym chłopakiem, który ma w głowie tylko zabawę. Wychowuje go babka, gdyż matka zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Ale pewnego dnia wszystko się zmienia - beztroski Tatsu Taro zwycięża Czerwonego Diabła i wyrusza na wyprawę, która go wiele nauczy.

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

 

 

Dokąd iść? Mapy mówią do nas »

Entliczek

Dokąd iść? Mapy mówią do nas Entliczek Heekyoung Kim

Mapy z patyków i muszelek mieszkańców Oceanii, wykuty w marmurze starożytny plan Rzymu, mapy nieba, plany metra, mapa genomu… Jeszcze zanim powstało pismo, ludzie tworzyli mapy. Każda z nich to unikalny obraz świata widzianego oczami jej twórcy i próba odnalezienia w nim drogi.

Wyjątkowa książka edukacyjna, w której wiedza podana jest z zachwycającą lekkością i prostotą. Poetycki tekst Kim Heekyoung i mistrzowskie ilustracje Krystyny Lipki-Sztarbałło zapraszają małych Odkrywców do fascynującej podróży po świecie kartografii, prowokują do refleksji i samodzielnych poszukiwań wiedzy.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Bajki Filozoficzne »

Muchomor

Bajki Filozoficzne Muchomor

Niezwykła książka dla tych, którzy mają co najmniej 9 lat. 60 bajek i przypowieści zaczerpniętych z filozofii zachodniej, mądrości Wschodu i mitologii. Do każdej dołączony został komentarz, który wprowadzi czytelnika do pracowni filozofa.

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

 

Przytulanki. Czyli wierszyki na dziecięce masażyki »

Harmonia

Przytulanki. Czyli wierszyki na dziecięce masażyki Harmonia

Książka prezentuje zabawy oparte na dotyku, bazujące na naturalnej aktywności dzieci. Profesor Marta Bogdanowicz nazywa je zabawami relacyjno-relaksującymi, ponieważ służą z jednej strony pogłębieniu kontaktu między dzieckiem a dorosłym, z drugiej zaś – odprężeniu i wspólnemu przeżywaniu radości. W masażykach tych nie chodzi o klasyczny masaż z wykorzystaniem odruchów fizjologicznych, lecz o sposób, w jaki rodzic nawiąże fizyczny kontakt z dzieckiem, czyli o delikatny dotyk (głaskanie, dotykanie opuszkami palców, delikatne poklepywanie), o komunikację pełną miłości.

Wartość masażyków potwierdzona została przez badania. Dzieci, które są masowane i do których mówi się czule, mniej chorują, a także są bardziej przyjacielskie, odważne i odporne na stres. Regularne i wrażliwe stosowanie dotyku sprzyja również nawiązaniu kontaktu z dziećmi z zaburzeniami rozwojowymi. Korzyści płynące z zaprezentowanych zabaw dla rozwoju emocjonalnego oraz społecznego dzieci są nieocenione.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

 

Paluszkowe zabawy »

Media Rodzina

Paluszkowe zabawy Media Rodzina

Zabawy paluszkowe znane są od wielu pokoleń. W różnych wersjach przenoszone są tradycyjnie z dziadków i rodziców na dzieci i wnuki. Zbiorek zawiera najpopularniejsze z nich, między innymi takie jak "idzie rak", "sroczka"oraz sporo nowych, wymyślonych przez autora (do kilku z nich dołączone są nuty).

Zabawy paluszkowe poprawiają sprawność manualną, która jest potrzebna przy wykonywaniu precyzyjnych ruchów ręki (np. przy pisaniu i malowaniu). Są atrakcyjne i proste, mogą okazać się szczególnie przydatne w poczekalni u lekarza, w pociągu i wszędzie tam, gdzie nie mamy innych zabawek.

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

 

Życie, co to takiego? »

Zakamarki

Życie, co to takiego? Zakamarki Oscar Brenifier

Dzieci często zadają pytania mające naturę pytań filozoficznych. Dlaczego ludzie umierają? Dlaczego muszę słuchać rodziców? Dlaczego na świecie są wojny? Wobec takich pytań dorośli niejednokrotnie czują się bezradni. Nie wiedzą, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi na trudne tematy, co im odpowiadać. Bo czy istnieją jednoznaczne odpowiedzi?

Seria DZIECI FILOZOFUJĄ skonstruowana jest w formie rozmowy dzieci i dorosłych. Wykorzystując naturalną prostotę dziecięcych pytań i odpowiedzi, książki otwierają drzwi do odwiecznych filozoficznych problemów, takich jak znaczenie życia, etyka, emocje, tożsamość czy świadomość.

Każdy tom zawiera sześć ważnych pytań. Każde pytanie prowadzi do sześciu możliwych odpowiedzi, których mogłoby udzielić dziecko. Z kolei każda odpowiedź prowadzi do kilku nowych pytań, które w jakiś sposób podważają wcześniejszą odpowiedź. A wszystko to w odniesieniu do codziennego życia dziecka.

Charakterystyczne ilustracje oparte na koncepcji żartu rysunkowego pomagają spojrzeć na omawiany problem w sposób humorystyczny, delikatny, poetycki czy nawet nieco wywrotowy – wszak myślenie to świetna zabawa!

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

 

O słodkiej królewnie i pięknym księciu »

Media Rodzina

O słodkiej królewnie i pięknym księciu Media Rodzina Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Zaskakująca, ale prawdziwa i mądra przypowieść o miłości i o tym, co się dzieje po "królewskim" ślubie. O tym, że bajka niekoniecznie musi mieć oczywiste zakończenie w historii o słodkiej królewnie i pięknym księciu przypominają aż trzy jego wersje. Do wyboru dla każdego...

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

Florka. Listy do Józefiny »

Literatura

Florka. Listy do Józefiny Literatura Roksana Jędrzejeska-Wróbel

Czy ryjówki bardzo różnią się od ludzi? Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że tak. Są mniejsze, mają ryjek, a w dodatku piszą prawdziwe listy w kopertach, a nie tylko esemesy czy e-maile. W każdym razie taka jest Florka, ryjówka słynna już ze swoich pamiętników.

W listach do swojej przyjaciółki - myszki Józefiny - Florka dzieli się przeróżnymi dramatycznymi przeżyciami ze swojego życia. Dzięki temu my, ludzie, dowiadujemy się, czy ryjówka może zmienić się w świnkę, dlaczego rodzice ryjówek bywają czasem dziwnie roztargnieni, a przede wszystkim - co się dzieje, gdy w domu małej ryjówki pojawia się niespodziewanie dziwne zjawisko zwane młodszym rodzeństwem. I tu okazuje się, że i małym, i dużym ryjówkom w przetrwaniu trudnych chwil pomaga trochę ciepła, cierpliwości i poczucia humoru. Może więc ryjówki nie różnią się tak bardzo od ludzi?

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

!

 

 

Florka. Listy do babci »

Literatura

Florka. Listy do babci Literatura Roksana Jędrzejeska-Wróbel

Ryjówkę Florkę czekają nowe przygody! Nauka pływania w czerwcu, wyjazd nad morze z rodzicami, a od września zapisy do przedszkola i na lekcje baletu. O łowieniu meduz, zgubionym numerku w teatrze, otwarciu nowego sklepu i groźnym wirusie dowiecie się z listów, które Florka napisała do babci.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

Florka. Z pamiętnika ryjówki »

Literatura

Florka. Z pamiętnika ryjówki Literatura Roksana Jędrzejeska-Wróbel

Z wszystkich znanych mi gryzoni z mlecznymi zębami ryjówka Florka pisze najwięcej. I najlepiej. 

Florka to ryjówka – taka myszka z ryjkiem. Od innych znanych wam Florek bez ryjka różni ją tylko to, że jada kanapki z komarem i muchy w czekoladzie, bo poza tym jest zupełnie zwyczajnym dzieckiem. Bystrym, zabawnym, trochę marzycielskim. Florka ma zeszyt w kratkę, który dostała od tatusia. Zapisuje w nim wszystkie potwornie ważne sprawy – że pan Kret robiąc remont „zniknął” kolory, a pluszowego kotka Rysia porwał podstępny Bałagan. Że niebo połknęło piłkę, a rodzice kłócą się i godzą. Zastanawia się, gdzie się chowa czas, którego wciąż brakuje mamie i gdzie jesteśmy, kiedy śpimy.

Florka świetnie pasuje do grona moich ulubionych książkowych postaci. Pamiętajcie! Nie wszystko, co ma ryjek, to świnka.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Jak tata pokazał mi wszechświat »

Zakamarki

Jak tata pokazał mi wszechświat Zakamarki Ulf Stark

Kiedy Ulf podziwia wszechświat, przyglądając się ślimakowi i źdźbłu trawy, tata każe mu patrzeć na gwiazdy... Przepiękna książka o rzeczach małych i wielkich, o rzeczach przyziemnych i niemal mistycznych. W prosty i niezwykle ujmujący sposób pokazuje przedszkolakowi otaczający go mikro- i makrokosmos, a rodzicom podpowiada, że dzieci rozumieją więcej, niż dorosłym mogłoby się wydawać. Książka ciepła, mądra i poetycka, a jakże przy tym pełna humoru.

 Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

Czy umiesz gwizdać Joanno? »

Zakamarki

Czy umiesz gwizdać Joanno? Zakamarki

Bertil bardzo chciałby mieć dziadka. Takiego, który częstuje kawą, i który mógłby nauczyć go gwizdać. Dziadka, którego mógłby kochać. Na szczęście jego przyjaciel Ulf wie, gdzie takiego dziadka znaleźć.

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!