Książki Bajkowozu

Momo »

Znak

Momo Znak Michael Ende

Niezwykła opowieść o czasie, magii i prawdziwej przyjaźni!!!

Tajemnicza dziewczynka o imieniu Momo pojawia się znikąd, ale szybko znajduje przyjaciół. Potrafi wymyślać niesamowite zabawy, słuchać jak nikt inny i cieszyć się każdą chwilą.

Niespodziewanie jej piękny świat zostaje zagrożony przez tajemniczych szarych panów, którzy kradną ludziom wolny czas i radość.

Tylko Momo jest odporna na ich czary. I tylko ona, z pomocą tajemniczego mistrza Hory i żółwicy Kasjopei, może uratować świat przed wielką szarą rozpaczą.

 Wspaniała książka dla trochę starszych dzieci!!!

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Uratuj Ziemię! »

Bajka

Uratuj Ziemię! Bajka George Patrick

Patrick George, autor światowego bestsellera „Uratuj mnie!” („Animal Rescue”) swoją nową książkę poświęca ekologii. Transparentne przekładki, dzięki którym mali czytelnicy „ratują Ziemię”, przez zabawę uświadamiają dzieciom (już nawet trzylatkom!), że mogą mieć realny wpływ na otaczający świat, że robiąc codziennie zaledwie kilka prostych rzeczy, można zadbać o szczęśliwą przyszłość planety, która jest naszym domem.

Ta książka to znakomity punkt wyjścia do rozmów z najmłodszymi o ekologii i zdrowym stylu życia. Działa na wyobraźnię!

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://youtu.be/sDrJMzIQ2jY

Dwoje ludzi »

Media rodzina

Dwoje ludzi Media rodzina Iwona Chmielewska

Gdy dwoje ludzi żyje razem, to jest im łatwiej, bo są razem, i jest im trudniej, bo są razem

– tak zaczyna się autorska książka Iwony Chmielewskiej.

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

W kieszonce »

Media Rodzina

W kieszonce Media Rodzina Iwona Chmielewska

Niebieski haft na okładce i aplikacje jak z dawnych babcinych makatek zapowiadają pełną uroku i ciepła książkę do wielokrotnego oglądania i czytania. Na kolejnych kartach swojej nowej książki Iwona Chmielewska jak magik z cylindra wyjmuje z dziecięcych kieszonek coraz to bardziej zdumiewające rzeczy.

Książka Iwony Chmielewskiej stanowi znakomity punkt wyjścia do rozwijania dzięcięcej wyobraźni. Zapraszamy do zabawy z ilustracjami artystki i samodzielnego uzupełnienia zawartości kieszonek :)

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

 

https://youtu.be/nLeOGUaRun0

Mali WIELCY. Frida Kahlo »

Smartbooks

Mali WIELCY. Frida Kahlo Smartbooks Sanchez-Vegara Maria Isabel

Poznaj historię Fridy Kahlo! Kiedy Frida była dzieckiem, ciężko zachorowała, a kilka lat później straszny wypadek całkowicie odmienił jej życie. Przykuta miesiącami do łóżka zajęła się malarstwem. Jej autoportrety wyrażające ból i cierpienie, miłość do życia i wolę walki uczyniły ją jedną z najbardziej znanych artystek na świecie. Jej historia i twórczość to inspirująca opowieść o odwadze, przezwyciężaniu słabości, pokonywaniu barier oraz nadziei i miłości, które pozwalają przetrwać wszystko!

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Powiedział księżyc »

Grupa Cogito

Powiedział księżyc Grupa Cogito Helena Sienkiewicz-Więcław

„Powiedział Księżyc” to trzydzieści jeden rozmów Księżyca z Mysz-Onem. Rozmów na tematy ważne, ale, podane w formie inspirującej dziecięcą wyobraźnię.
Czym jest przyjaźń, czy ważne są marzenia, dążenie do celu? To subtelna lekcja filozofii nie tylko dla dzieci. Dialogi o sprawach dotyczących każdego z nas, podane w formie lekkiej, poetyckiej, nie zamkniętej, pozwalającej rozwinąć temat w rozmowach z dzieckiem. Inspiracją do rozmów są również piękne ilustracje niezwykłej artystki, jaką jest Ewa Pazyna - jej dzieła są bajkowymi obrazami, które zachwycą dzieci i ich rodziców.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Miłość »

Zielona Sowa

Miłość Zielona Sowa Corrinne Averiss

Wzruszający i piękny picturebook, który może być doskonałym pretekstem do rozmowy z dzieckiem o miłości, bliskości, ale i rozłące.

Dom Tosi, głównej bohaterki, jest przepełniony miłością. Nadchodzi dzień, w którym dziewczynka rozpoczyna naukę w przedszkolu. Tosia martwi się, że miłość tak daleko nie sięga. Czyżby? Miłość jest przecież jak niewidzialny sznurek. Co się jednak stanie, jeśli taki sznurek zostanie przerwany?

I znowu przepiękny pretekst do rozmów i zajęć z dziećmi. Jakie nitki i z kim łączą nas? Ile ich jest i jakie są "grube"?...

 Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.zielonasowa.pl/milosc-18035.html

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 2 »

Debit

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. Tom 2 Debit Elena Favilli, Francesca Cavallo

100 nowych opowieści na dobranoc, inspirowanych życiem i przygodami niezwykłych kobiet, od Nefretete do Beyonce. Po bestsellerowej części pierwszej, sprzedanej w ponad milionie egzemplarzy, Elena Favilli i Francesca Cavallo stworzyły nowy zbiór historii niezwykłych kobiet, w całości oparty na sugestiach czytelników ze wszystkich stron świata. Wyjątkowy sposób narracji przemienia każdą spisaną tu biografię w bajkę i pobudza ciekawość czytelników tak, by chcieli dowiedzieć się więcej o każdej z bohaterek.

Opowieściom towarzyszą portrety, nad którymi pracowało 70 artystek z całego świata.

Dodatkowo, książka zawiera ilustrowany glosariusz, dzięki któremu dzieci mogą rozszerzać swoje słownictwo, poznając historie bohaterek.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://youtu.be/mYQH_g4qD7E

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek »

Debit

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek Debit Elena Favilli, Francesca Cavallo

"Lektura obowiązkowa na stoliku nocnym każdej dziewczynki albo młodej kobiety”.
– Geri Stengel, „Forbes”

Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek, historie stu bohaterskich kobiet od Elżbiety I po Serenę Williams, to nowe wersje bajek stworzone, by zainspirować wszystkie dziewczynki. Książka, zilustrowana przez sześćdziesiąt artystek ze wszystkich zakątków świata, to najhojniej finansowana oryginalna publikacja w dziejach crowdfundingu. Wsparli ją czytelnicy z ponad siedemdziesięciu pięciu krajów świata. Prawa do tytułu sprzedano do dwudziestu ośmiu krajów i liczba ta stale rośnie!

Wszystkie historie są utrzymane w konwencji bajki i każda składa się z jednostronicowego tekstu oraz portretu. „Każda z tych stu historii dowodzi, że wierząc w coś całym sercem, zyskujemy siłę, by zmieniać świat” – czytamy w przedmowie. Ten zbiór zainspiruje nie tylko najmłodszych, ale i nieco starszych do tego, by wierzyli we własne siły, marzyli odważnie i pielęgnowali w sobie wewnętrzną siłę.

„Właśnie takie opowiadania powinnyśmy czytać do poduszki naszym córkom”.

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://youtu.be/Ow-fXE2J99s

 

Kto się kryje w lesie ? »

Mamania

Kto się kryje w lesie ? Mamania Mansfield Andy, Norris Eryl

Kolejna książeczka pop-up z "wyskakujacymi" ilustracjami. Te książeczki zawsze się podobają i stanowią doskonały fundament do warsztatów czy zajęc z dziećmi. Ograniczeniem jest tylko rozmiar naszej wyobraźni. :)

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://youtu.be/qJJMhodLSjM

Naciśnij mnie »

Babaryba

Naciśnij mnie Babaryba Herve Tullet

Kolejna książka niezrówanego Herve Tullet'a. Prawdziwy skarb dla wszystkich, którzy prowadzą zajęcia z małymi dziećmi. Dzieci uwielbiają "naciskać" kolejne kropki i podglądać, co z tego wyniknie. Pedagodzy z Oddziału Bajka z katowickiego Centrum Zdrowia Dziecka zorganizowali zajęcia z rzutnikiem w dużej sali, dzięki czemu powiększyli ilustracje z książki na ścianie. Tym razem kolejną kropkę mogły naciskać wszystkie dzieci na raz.  To była zabawa!!!

ps. I nie popełnijcie starego błędu - nie oceniajcie książki okiem dorosłego! Spróbujce spojrzeć na nią okiem dziecka!!!

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://youtu.be/9Lkc9dUdILE