Książki Bajkowozu

Różnimisie »

Dwie Siostry

Różnimisie Dwie Siostry Agata Królak

Różnimisie czy nie rónimisie? Oto jest pytanie!!!

Kartonowa książeczka do zabawy i nauki – dla najmłodszych i wszystkich innych, którzy chcą wiedzieć, czym się różnią misie.

W tej książeczce zamieszkała gromadka uroczych misiów. Duży miś i mały miś, wesoły miś i smutny miś, młody miś i stary miś...

Czym się od siebie różnią?

Sympatyczne zwierzaki rozbawią maluchy, a przy okazji pomogą im zrozumieć i nazwać kilkanaście podstawowych przeciwieństw.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 


 

Czujemisie »

Dwie Siostry

Czujemisie Dwie Siostry Agata Królak

Czuła książka o codziennych uczuciach.

Misie, tak jak przedszkolaki, mają mnóstwo różnych uczuć. I tak jak przedszkolaki, nie zawsze wiedzą, jak je nazwać. Dlatego w tej książce opisują swoje uczucia za pomocą konkretnych sytuacji, tworząc w ten sposób obrazowe, a zarazem życiowe definicje.

Czuję się tak, jakbym potrafił fruwać.
Czuję się tak, jakbym zgubił ulubiony kamyk.
Czuję się tak, jakby nikt nie chciał się ze mną bawić.

Jakie uczucia się za nimi kryją? A może wy też czasem tak się czujecie? W szukaniu odpowiedzi pomogą wam ciepłe i sugestywne ilustracje oraz nazwy uczuć umieszczone na końcu książki.

Idealna książka na zajęcia z najmłodszymi dziećmi!!!

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

Pora na potwora »

Dwie Siostry

Pora na potwora Dwie Siostry Aleksandra i Daniel Mizielińscy

A gdyby tak zwierzaki pozamieniały się głowami? Albo nogami, brzuchami czy ogonami? A do tego jeszcze pożyczyły sobie kawałek od UFO? Jak by wtedy wyglądały? I jak by się nazywały?

W tej wariackiej książce-układance każda strona podzielona jest na trzy części. Możecie przewracać je bez końca, tworząc coraz to nowe stwory o dziwacznych nazwach. A może znajdą się wśród nich także zwierzęta, które dobrze znaci

Niewyczerpane żródło inspitacji i radości na zajeciach z dziećmi!!!

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

Tam, gdzie żyją dzikie stwory »

Dwie siostry

Tam, gdzie żyją dzikie stwory Dwie siostry Maurice Sendak

Gdy niegrzeczny Max zostaje odesłany do łóżka bez kolacji, jego pokój zamienia się w las. Tak zaczyna się niezwykła wyprawa chłopca do krainy dzikich stworów...

 Pięćdziesiąt lat po amerykańskiej premierze kultowa książka Maurice’a Sendaka wreszcie ukazuje się w Polsce. Teraz i my możemy wyruszyć do krainy dzikich stworów, by wyprawiać w niej dzikie harce, zatęsknić za domem i... wrócić. Bo przez te wszystkie lata nic się nie zmieniło: dzikie stwory czasem muszą być straszne i złe – ale zawsze wracają do domu na kolację.

Tam gdzie żyją dzikie stwory” to absolutna klasyka światowej literatury dziecięcej. Od 1963 roku, gdy ukazało się pierwsze wydanie, na całym świecie sprzedano ponad 19 milionów egzemplarzy tej książki.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

Pięciu Nieudanych »

Dwie Siostry

Pięciu Nieudanych Dwie Siostry Beatrice Alemagna

Było ich pięciu. Pięciu nieudanych. Pierwszy – dziurawy, drugi – złożony na pół, trzeci – sflaczały, czwarty – postawiony na głowie. A piąty? Szkoda gadać. Istna katastrofa. Co robili? W sumie nic. Wszystko knocili. Pewnego dnia, nie wiadomo skąd, przybył do nich niezwykły gość…

Lekka, poetycka opowieść o tym, że nie trzeba być idealnym, by żyć szczęśliwie.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://youtu.be/nUHKi2J3AWM

Momo »

Znak

Momo Znak Michael Ende

Niezwykła opowieść o czasie, magii i prawdziwej przyjaźni!!!

Tajemnicza dziewczynka o imieniu Momo pojawia się znikąd, ale szybko znajduje przyjaciół. Potrafi wymyślać niesamowite zabawy, słuchać jak nikt inny i cieszyć się każdą chwilą.

Niespodziewanie jej piękny świat zostaje zagrożony przez tajemniczych szarych panów, którzy kradną ludziom wolny czas i radość.

Tylko Momo jest odporna na ich czary. I tylko ona, z pomocą tajemniczego mistrza Hory i żółwicy Kasjopei, może uratować świat przed wielką szarą rozpaczą.

 Wspaniała książka dla trochę starszych dzieci!!!

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Uratuj Ziemię! »

Bajka

Uratuj Ziemię! Bajka George Patrick

Patrick George, autor światowego bestsellera „Uratuj mnie!” („Animal Rescue”) swoją nową książkę poświęca ekologii. Transparentne przekładki, dzięki którym mali czytelnicy „ratują Ziemię”, przez zabawę uświadamiają dzieciom (już nawet trzylatkom!), że mogą mieć realny wpływ na otaczający świat, że robiąc codziennie zaledwie kilka prostych rzeczy, można zadbać o szczęśliwą przyszłość planety, która jest naszym domem.

Ta książka to znakomity punkt wyjścia do rozmów z najmłodszymi o ekologii i zdrowym stylu życia. Działa na wyobraźnię!

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://youtu.be/sDrJMzIQ2jY

Dwoje ludzi »

Media rodzina

Dwoje ludzi Media rodzina Iwona Chmielewska

Gdy dwoje ludzi żyje razem, to jest im łatwiej, bo są razem, i jest im trudniej, bo są razem

– tak zaczyna się autorska książka Iwony Chmielewskiej.

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

W kieszonce »

Media Rodzina

W kieszonce Media Rodzina Iwona Chmielewska

Niebieski haft na okładce i aplikacje jak z dawnych babcinych makatek zapowiadają pełną uroku i ciepła książkę do wielokrotnego oglądania i czytania. Na kolejnych kartach swojej nowej książki Iwona Chmielewska jak magik z cylindra wyjmuje z dziecięcych kieszonek coraz to bardziej zdumiewające rzeczy.

Książka Iwony Chmielewskiej stanowi znakomity punkt wyjścia do rozwijania dzięcięcej wyobraźni. Zapraszamy do zabawy z ilustracjami artystki i samodzielnego uzupełnienia zawartości kieszonek :)

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

https://youtu.be/nLeOGUaRun0

Mali WIELCY. Frida Kahlo »

Smartbooks

Mali WIELCY. Frida Kahlo Smartbooks Sanchez-Vegara Maria Isabel

Poznaj historię Fridy Kahlo! Kiedy Frida była dzieckiem, ciężko zachorowała, a kilka lat później straszny wypadek całkowicie odmienił jej życie. Przykuta miesiącami do łóżka zajęła się malarstwem. Jej autoportrety wyrażające ból i cierpienie, miłość do życia i wolę walki uczyniły ją jedną z najbardziej znanych artystek na świecie. Jej historia i twórczość to inspirująca opowieść o odwadze, przezwyciężaniu słabości, pokonywaniu barier oraz nadziei i miłości, które pozwalają przetrwać wszystko!

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Powiedział księżyc »

Grupa Cogito

Powiedział księżyc Grupa Cogito Helena Sienkiewicz-Więcław

„Powiedział Księżyc” to trzydzieści jeden rozmów Księżyca z Mysz-Onem. Rozmów na tematy ważne, ale, podane w formie inspirującej dziecięcą wyobraźnię.
Czym jest przyjaźń, czy ważne są marzenia, dążenie do celu? To subtelna lekcja filozofii nie tylko dla dzieci. Dialogi o sprawach dotyczących każdego z nas, podane w formie lekkiej, poetyckiej, nie zamkniętej, pozwalającej rozwinąć temat w rozmowach z dzieckiem. Inspiracją do rozmów są również piękne ilustracje niezwykłej artystki, jaką jest Ewa Pazyna - jej dzieła są bajkowymi obrazami, które zachwycą dzieci i ich rodziców.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

!