Książki Bajkowozu

Tygrysku czy to prawda »

G+J Gruner+Jahr Polska

Tygrysku czy to prawda G+J Gruner+Jahr Polska Hans Wilhelm, Katie Byron

Tygrysek jest przekonany, że wali mu się cały świat: rodzice go nie kochają, przyjaciele go opuścili, i w ogóle życie jest niesprawiedliwe. Ale mądry żółw zadaje mu cztery pytania, po których wszystko się zmienia. Tygrysek uświadamia sobie, że jego problemy wynikają z myśli, i kiedy kwestionuje te myśli, życie znów staje się wspaniałe.
Tygrysku, czy to prawda? to krzepiąca opowieść o małym tygrysie z ważnym przesłaniem, które może zmienić życie nawet bardzo małych dzieci. Pełne mądrości słowa Byron Katie oraz żywe, czarujące ilustracje Hansa Wilhelma składają się na książkę, która jest klasyczną pozycją literatury dziecięcej.
Wymyślona przez Byron Katie PRACA to prosta, ale bardzo skuteczna metoda zgłębiania przyczyn cierpienia poprzez zadawanie pytań. Katie zapoznała z nią miliony ludzi na całym świecie. Jej bestsellery, m.in. Kochaj, co masz!, Kłamstwa o miłości, Radość każdego dnia, przetłumaczono na 30 języków.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Królowa kolorów »

Dwie Siostry

Królowa kolorów Dwie Siostry Jutta Bauer

To książka o kolorach i uczuciach: o spokojnym niebieskim, dzikim, ciekawskim czerwonym i ciepłym, a czasem złośliwym żółtym. Oraz o ich królowej – Mazaldzie, której (jak każdemu) zdarza się wpadać w gniew. Pewnego dnia do jej kłótni z żółtym włączają się pozostałe kolory i wtedy królestwo staje się… szare! Czy Mazaldzie uda się nad tym zapanować? Obrazkowa baśń autorstwa jednej z najsłynniejszych niemieckich ilustratorek rozbudza w dzieciach wrażliwość plastyczną i emocjonalną. Opowiada o kolorach, pokazuje, co wynika z ich łączenia, i zachęca, by wyrażać przez nie swoje uczucia.

Strony z zadaniami do rysowania na końcu książki zapraszają dzieci do twórczej zabawy z królową Mazaldą w królestwie kolorów i uczuć.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Nic! »

TADAM

Nic! TADAM Yasmeen Ismail

Dzięki swojej niezwykłej wyobraźni Lila jest zawsze bardzo zajęta. A to fika koziołki w powietrzu, a to oswaja podwodne bestie, kiedy indziej zaś przemierza odległe krainy.
Dokąd następnym razem zaprowadzi ją wyobraźnia?
Wspaniała pochwała wyobraźni od autorki „Jestem dziewczyną!”

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Rybka i słońce »

Officyna

Rybka i słońce Officyna Wechterowicz Przemysław

Przepiękna, wzruszająca bajka o rybce mieszkającej w głębinie ciemnej i cichej. Aż któregoś dnia (nocy?) postanawia odbyć podróż do słońca. Ale czy rybka może w ogóle żyć poza wodą, czy słońce jet dla niej - skrytej w głębinach. Wzruszająca opowieść o poszukiwaniu ciepła przezwyciężającego samotność.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Wielka księga superskarbów »

Mamania

Wielka księga superskarbów Mamania Isern Susanna , Bonilla Rocio

Nowa książka autorek bestsellerowej "Wielkiej księgi supermocy"!Rodzina, wspomnienia, nauczyciele, przyroda, zwierzęta, przyjaciele, marzenia… Najważniejsze skarby nie są materialne. Chowamy je w sercu i pamięci, aby przynosiły nam otuchę w trudnych chwilach.
Nasze superskarby sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi. Jakie są twoje?

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Nie bój się! Wielka księga strachu nie tylko dla małych cykorków »

Nasza Księgarnia

Nie bój się! Wielka księga strachu nie tylko dla małych cykorków Nasza Księgarnia Rezkova Milada

"Nie bój się!" to książka o strachu zarówno dla cykorków, jak i dla wielkich twardzieli. Możesz ją czytać od początku, od środka albo od końca. To bez znaczenia; strach jest częścią życia!

Spójrz na strach z różnych perspektyw. Wyobraź go sobie jako niepokój, panikę, fobię – lecz również jako odwagę. Towarzystwa dotrzyma ci chłopiec o imieniu Jurek, który przeżywa wiele przygód ze strachem. Jurek bardzo cię rozbawi! Ktoś, kto boi się krzaków, jak najbardziej może pójść do lasu. A ci, którzy przyznają się do swoich lęków, potrafią je nazwać i zrozumieć, lepiej radzą sobie w życiu.

Wszystkich tych i wielu, wielu innych rzeczy dowiesz się z tej właśnie książki!

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Być jak Bernard »

Zielona Sowa

Być jak Bernard Zielona Sowa Simon Philip

Kiedy inne króliczki podskoczyły, ja też podskoczyłem. Kiedy skakały, skakałem i ja. Kiedy spały, ja też kładłem się spać. Podobnie jak oni, śniłem. Ale MOJE sny nie były takie same. Były mniej... królicze.
Bernard decyduje, że nie będzie już taki jak wszystkie inne króliczki. Nie ma zamiaru ruszać noskiem i nadstawiać uszu. I podczas gdy inni mogą śnić o marchwi, marzenia Bernarda są czymś więcej... są dyskoteką! Zaczyna skromnie, od tupania nóżką, ale kiedy w końcu wpada w rytm, to z wdziękiem bawi się podczas Króliczego balu Filipa i Izy. Bernard pokazuje światu, że bycie sobą jest najlepszą rzeczą, jaką może zrobić każdy króliczek.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie »

Czarna Owca

Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie Czarna Owca Rovira Alex, Miralles Francesc

35 historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości

Poczucie wartości to potężne narzędzie pozwalające spokojnie iść przez życie.
Oto 35 inspirujących opowiadań, które stanowią drogowskaz pokazujący dzieciom, jak być pewnymi siebie, niezależnymi i pełnymi szacunku dla siebie i innych. Historie uczą, jak pielęgnować poczucie wartości w sobie od najmłodszych lat. Dodatkowo pobudzają wyobraźnię i poczucie humoru, zwiększają wytrzymałość, miłość i akceptację dla samego siebie – takim, jakim się jest.
Książka skierowana jest do dziewczynek i chłopców w każdym wieku. Dzięki niej staną się osobami, które umieją kochać innych, dlatego że nauczył się kochać samych siebie.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Uczucia Alicji czyli jak lepiej poznać siebie »

Mando

Uczucia Alicji czyli jak lepiej poznać siebie Mando Ewa Woydyłło, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski

Dlaczego bywamy smutni? Skąd biorą się radość i żal?  Jak radzić sobie z gniewem i zazdrością?  Czy ten, kto urodził się optymistą, zostanie optymistą do końca życia? To już trzecia część serii o Alicj. Tym razem mała bohaterka prowadzi czytelnika przez rozmaite stany uczuciowe, których codziennie doświadczamy.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Myśli Teo »

Hokus-pokus

Myśli Teo Hokus-pokus Agata Królak

Mały Teo w deszczowy dzień ma pewien problem. Zastanawia się gdzie mieszkają jego myśli! Ma też wątpliwość, czy jego myśli mieszkały tam od zawsze. Może wprowadziły się dopiero, gdy zaczął o nich myśleć? A może wcześniej, podobnie jak on, mieszkały w brzuchu u mamy? A co się stanie z myślami gdy dorośnie? Im Teo dłużej się zastanawia nad swoimi myślami, tym więcej pytań pojawia się w jego głowie.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Piękno Teo »

Hokus-Pokus

Piękno Teo Hokus-Pokus Agata Królak

Oto druga książka obrazkowa Agaty Królak z Teo w roli głównej. Tym razem dociekliwy chłopiec zastanawia się, czym jest piękno…

Dziecięce pytania mają moc! Często wprawiają dorosłych w zakłopotanie i uświadamiają, że z wiekiem stajemy się mniej dociekliwi. Dzięki dzieciom znowu zaczynamy zachwycać się światem i jego pięknem!

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Pięknie dziękuję »

Media Rodzina

Pięknie dziękuję Media Rodzina Pięknie dziękuję

Dzięki tej książce poznasz niezwykłą moc słowa dziękuję!
Odkryj, jak wiele zawdzięczasz swoim najbliższym - rodzicom, dziadkom, rodzeństwu, nauczycielom - i podziękuj im w niezapomniany sposób!
W środku znajdziesz zadania do samodzielnego wykonania.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!