Książki Bajkowozu

Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie »

Czarna Owca

Opowieści dla dzieci, które chcą uwierzyć w siebie Czarna Owca Rovira Alex, Miralles Francesc

35 historii o tym, jak pielęgnować poczucie własnej wartości

Poczucie wartości to potężne narzędzie pozwalające spokojnie iść przez życie.
Oto 35 inspirujących opowiadań, które stanowią drogowskaz pokazujący dzieciom, jak być pewnymi siebie, niezależnymi i pełnymi szacunku dla siebie i innych. Historie uczą, jak pielęgnować poczucie wartości w sobie od najmłodszych lat. Dodatkowo pobudzają wyobraźnię i poczucie humoru, zwiększają wytrzymałość, miłość i akceptację dla samego siebie – takim, jakim się jest.
Książka skierowana jest do dziewczynek i chłopców w każdym wieku. Dzięki niej staną się osobami, które umieją kochać innych, dlatego że nauczył się kochać samych siebie.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Uczucia Alicji czyli jak lepiej poznać siebie »

Mando

Uczucia Alicji czyli jak lepiej poznać siebie Mando Ewa Woydyłło, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski

Dlaczego bywamy smutni? Skąd biorą się radość i żal?  Jak radzić sobie z gniewem i zazdrością?  Czy ten, kto urodził się optymistą, zostanie optymistą do końca życia? To już trzecia część serii o Alicj. Tym razem mała bohaterka prowadzi czytelnika przez rozmaite stany uczuciowe, których codziennie doświadczamy.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Myśli Teo »

Hokus-pokus

Myśli Teo Hokus-pokus Agata Królak

Mały Teo w deszczowy dzień ma pewien problem. Zastanawia się gdzie mieszkają jego myśli! Ma też wątpliwość, czy jego myśli mieszkały tam od zawsze. Może wprowadziły się dopiero, gdy zaczął o nich myśleć? A może wcześniej, podobnie jak on, mieszkały w brzuchu u mamy? A co się stanie z myślami gdy dorośnie? Im Teo dłużej się zastanawia nad swoimi myślami, tym więcej pytań pojawia się w jego głowie.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Piękno Teo »

Hokus-Pokus

Piękno Teo Hokus-Pokus Agata Królak

Oto druga książka obrazkowa Agaty Królak z Teo w roli głównej. Tym razem dociekliwy chłopiec zastanawia się, czym jest piękno…

Dziecięce pytania mają moc! Często wprawiają dorosłych w zakłopotanie i uświadamiają, że z wiekiem stajemy się mniej dociekliwi. Dzięki dzieciom znowu zaczynamy zachwycać się światem i jego pięknem!

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Pięknie dziękuję »

Media Rodzina

Pięknie dziękuję Media Rodzina Pięknie dziękuję

Dzięki tej książce poznasz niezwykłą moc słowa dziękuję!
Odkryj, jak wiele zawdzięczasz swoim najbliższym - rodzicom, dziadkom, rodzeństwu, nauczycielom - i podziękuj im w niezapomniany sposób!
W środku znajdziesz zadania do samodzielnego wykonania.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Mama »

Media Rodzina

Mama Media Rodzina Hélene Delforge, Quentin Gréban

Mama. Słowo niezwykłe. Wyjątkowe, a zarazem uniwersalne. Jedno słowo, które potrafi wyrazić miłość, czułość, troskę, radość, nadzieję – ale czasem też nieobecność i tęsknotę. Quentin Gréban stworzył wspaniałą kolekcję portretów matek z różnych epok i stron świata, a Hélène Delforge opatrzyła je pięknymi, poetyckimi tekstami. Znajdziemy wśród nich wzruszające obrazy dzieciństwa, urocze opowiastki o dziecięcych całusach czy niechęci do brokułów, ale także refleksje mamy dorastającej córki, zmęczenie rodzicielskimi obowiązkami czy obawy samotnej matki. Wszystkie odcienie macierzyństwa w zachwycającej formie graficznej

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://youtu.be/ktPvDirIRsg

Zielony i Nikt »

Bajka

Zielony i Nikt Bajka Małgorzata Strzałkowska

daleko, daleko stąd, za siódmą górę i dziesiątą rzekę, gdzie nikomu nieznany Nikt od wielu lat mieszka na odludziu w starej wyschniętej studni. Studnia jest całym jego światem. Ograniczonym, lecz na swój sposób bezpiecznym. Zielony to wielbiciel wszystkiego, co zielone – trawy, koniczyny, sałaty, szczypiorku, szpinaku… Pewnego dnia trafia na polanę ze studnią w poszukiwaniu rzadkiego gatunku mchu. Sympatyczny, pełen entuzjazmu rudzielec przynosi ze sobą zapach lasu, ciepło słońca, zapowiedź nowego… Jego ciekawość, dobre słowo i pomocna dłoń całkowicie odmienią życie Nikta.

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 


Zielony, Nikt i gadające drzewo »

Bajka

Zielony, Nikt i gadające drzewo Bajka Małgorzata Strzałkowska

Czy pamiętacie historię Nikta, który mieszkał samotnie na dnie starej, wyschniętej studni i nie wiedział, jaki piękny jest świat poza nią? Dopiero pojawienie się Zielonego uświadomiło mu, jak wiele stracił i pozwoliło oswoić lęk przed nieznanym. "Zielony, Nikt i gadające drzewo" to kontynuacja "Zielonego i Nikta"

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Zielony, Nikt i ktoś »

Bajka

Zielony, Nikt i ktoś Bajka Strzałkowska Małgorzata

Każdy chciałby mieć takiego przyjaciela jak Zielony. Wrażliwego, empatycznego, gotowego na każde wezwanie. To dzięki niemu Nikt odważył się wyjść ze swej bezpiecznej, choć nudnej kryjówki w starej wyschniętej studni. Zielony nie opuścił przyjaciela, gdy przyszło Niktowi wyruszyć na poszukiwanie swego miejsca na ziemi… Teraz ich przyjaźń zostanie poddana kolejnej próbie. Nikta paraliżuje strach, który odbiera mu sen i całą radość życia. Co zrobi Zielony...? „Zielony, Nikt i ktoś” to niezwykle piękna i poruszająca, uniwersalna opowieść o zmaganiu się z lękiem i pokonywaniu własnych słabości

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Okropny rysunek! »

Zakamarki

Okropny rysunek! Zakamarki Johanna Thydell

Inka chciałaby rysować tak ładnie jak Starszy Brat. Ale to trudne. Szczególnie że jest od niego trzy lata młodsza. Szczególnie że nie wie, co ma narysować. Szczególnie że sprzysięgły się przeciwko niej koty i wazony i nic jej nie wychodzi. Zupełnie nic. Ale czy na pewno?

Książka o relacjach w rodzeństwie. Subtelnie, a zarazem wyraziście opowiadają o napięciach, rywalizacji, ale też miłości pomiędzy starszym bratem i młodszą siostrą, a także o procesie twórczym, który nie zawsze jest łatwy, nawet jeśli ma się tylko kilka lat i chce się po prostu coś narysować.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Dziura »

Format

Dziura Format Oyvind Torseter,

Historia toczy się wokół motywu dziury, która znienacka pojawia się na ścianie w mieszkaniu głównego bohatera. Nie jest to jednak zwykły otwór, dziura zjawia się nagle i na dodatek się przemieszcza… Dziura jest początkiem czegoś nowego, zaproszeniem do rozwikłania zagadki – koniec z rutyną i monotonią dnia codziennego, już nic nie będzie takie samo… Dla czytelnika dziura staje się pretekstem, by twórczo potraktować opowieść, samemu dopowiadając wątki, zarazem znakomicie się bawiąc.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Przed i po »

Format

Przed i po Format Aregui Matthias

Ta książka to forma łamigłówki, zabawy z wyobraźnią. Głównym bohaterem jest czas, a właściwie zmiana, jaką czas ze sobą niesie. Każda para ilustracji
przedstawia ten sam przedmiot, zdarzenie czy istotę, ale w dwóch odsłonach,
oddalonych od siebie w czasie.
W ilustracjach skrywają się historie my mamy je odkryć i o nich opowiedzieć, posługując się wyobraźnią i słowami,
jakie podsuną nam obrazy. Najmłodsi odpowiedzą na pytanie: "Co się zmieniło?", starsi pójdą dalej: "Dlaczego? Jak? Po co? W jakim celu? Z jakiej przyczyny? Z jakim skutkiem? Czy warto?". Odpowiadając, tworzymy uniwersalną księgę wiedzy o naturze, siłach przyrody, ekologii, prehistorii, przyszłości, postępie technologicznym, kosmosie, a także o nas - o człowieku i jego życiu.
W książce nie ma słów, autorzy oddali głos nam, czytelnikom. To my jesteśmy autorami.
Luźna konstrukcja książki pozwala wędrować nam po niej swobodnie, przerzucać strony losowo, aż dojdziemy do końca i znów zaczniemy od początku.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka