Książki Bajkowozu

D.O.M.E.K »

Dwie Siostry

D.O.M.E.K Dwie Siostry

Pomysłowa i zabawna książka, z której młodzi czytelnicy dowiedzą się, jak bardzo różne mogą być ludzkie domy i jak fascynującą sztuką jest architektura. Dowcipne, soczyście kolorowe rysunki i zwięzłe, przystępne opisy prezentują 35 niezwykłych domów stworzonych przez najwybitniejszych architektów świata.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

Miasteczko Mamoko »

Dwie siostry

Miasteczko Mamoko Dwie siostry

Pomysłowa książka obrazkowa. Każda rozkładówka jest bajecznie narysowaną panoramą fragmentu tytułowego miasteczka. Razem tworzą obraz jednego dnia z życia Mamoko i jego sympatycznych mieszkańców. Uważne dziecięce oko odnajdzie tu kilkanaście równolegle poprowadzonych historii, opowiedzianych wyłącznie za pomocą rysunków. Pełne najrozmaitszych szczegółów ilustracje można oglądać godzinami, śledząc przygody poszczególnych bohaterów, oglądając zakamarki miasteczka i wyszukując ukryte przedmioty. "Miasteczko Mamoko" to prawdziwa obrazkowa uczta znakomicie rozwijająca dziecięcą spostrzegawczość. Dzięki sztywnostronicowemu wydaniu mogą się nią cieszyć już najmłodsze dzieci.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

 

Pelikan - opowieść z miasta »

Dwie siostry

Pelikan - opowieść z miasta Dwie siostry

Kilkunastoletni Emil po rozwodzie rodziców przenosi się z mamą do miasta. Pewnego dnia w okolicznym barze jego uwagę przykuwa dziwnie wyglądający jegomość - mieszkający nieopodal pan Hyyryläinen. Dzięki dziecięcej wrażliwości i umiejętności obserwowania świata chłopiec odkrywa tajemnicę sąsiada: pan Hyyryläinen to w rzeczywistości pelikan, który postanowił zostać człowiekiem.

Zadziwiająca historia trudnej przyjaźni chłopca i pelikana jest zarazem głęboką przypowieścią o samotności, braku tolerancji i o akceptacji tego, co ludzkie i nieludzkie. Wspólna wędrówka po absurdach i realiach życia uświadamia, jak skomplikowany jest świat człowieka, zwłaszcza gdy ogląda się go z ptasiej perspektywy.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

Uczucia - co to takiego »

Zakamarki

Uczucia - co to takiego Zakamarki

Uczucia, co to takiego" nie jest książką, którą po prostu się czyta". Ona prowokuje  do myślenia, popycha do poszukiwania, podsuwa wędkę i zachęca do samodzielnych wypraw. To książka dla tych, którzy chcą się przekonać się, że myślenie do naprawdę fajna zabawa. I nigdy nie ma tutaj „jedynie słusznych odpowiedzi". Pojęcie błędu" tutaj nie istnieje. 

Seria DZIECI FILOZOFUJĄ skonstruowana jest w formie rozmowy dzieci i dorosłych. Wykorzystując naturalną prostotę dziecięcych pytań i odpowiedzi, książki te otwierają drzwi do odwiecznych filozoficznych problemów, takich jak znaczenie życia, etyka, emocje, tożsamość czy świadomość. Każdy tom zawiera sześć ważnych pytań. Każde pytanie prowadzi do sześciu możliwych odpowiedzi, których mogłoby udzielić dziecko. Z kolei każda odpowiedź prowadzi do kilku nowych pytań, które w jakiś sposób podważają wcześniejszą odpowiedź. A wszystko to w odniesieniu do codziennego życia dziecka.

Charakterystyczne ilustracje oparte na koncepcji żartu rysunkowego pomagają spojrzeć na omawiany problem w sposób humorystyczny, delikatny, poetycki czy nawet nieco wywrotowy – wszak myślenie to świetna zabawa!

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

Zielony i Nikt »

Bajka

Zielony i Nikt Bajka

Każda droga ma swój początek... Niezwykle sugestywna proza znakomitej poetki i nastrojowe, pobudzające wyobraźnię ilustracje przenoszą czytelnika daleko, daleko stąd, za siódmą górę i dziesiątą rzekę, gdzie rósł wielki, gęsty las… „W środku lasu, na porośniętej mchem polanie, znajdowała się stara studnia. (…) Na dnie starej, wyschniętej studni mieszkał Nikt. Nie wiadomo, skąd się tu wziął. Po prostu był i już. Nie opuszczał nigdy swojej kryjówki i chyba nawet nie wiedział, że istnieje coś poza nią. Studnia była całym jego światem”. Jednak pewnego ranka do studni zajrzał Zielony…
Pięknie ilustrowana bajka, która pomaga pokonać lęk przed nieznanym.

Książka obsypana nagrodami: Duży Dong 2009 w konkursie Polskiej Sekcji IBBY, Zielona Gąska 2009 w konkursie Fundacji Zielona Gęś im. K. I. Gałczyńskiego, Biały Kruk 2011 Internationale Jugendbibliothek w Monachium. W 2010 roku „Zielony i Nikt” został także wpisany na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

 

Sznurkowa historia »

Bajka

Sznurkowa historia Bajka

Niezwykłe przygody zwykłego sznurka... Co można zrobić ze starym sznurkiem znalezionym przypadkiem na dnie szuflady? Można potraktować go jak śmieć i wyrzucić do kosza. Ale można też zwinąć w kłębek i dać kotu do zabawy. Albo upleść z niego bransoletkę. Lub zrobić skakankę. A może perukę czy zakładkę do książki? Można też pomyśleć, skąd się wziął w tej szufladzie i… napisać o nim książkę.

„Sznurkowa historia” to refleksyjna opowieść o zmiennych kolejach losu zwykłego szarego sznurka, który pewnego dnia kupiła w sklepie papierniczym Marianna. Dziewczynka obwiązała nim paczkę i wysłała w podróż do dziadka do Dalekiego Kraju…

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

 

Bzyk-Brzęk »

Bajka

Bzyk-Brzęk Bajka

Bzyk Brzęk to… wszędobylska muchówka. Pewnego dnia spotyka on nadzwyczaj elegancką muchę, Rączycę Czarnonogą, która bardzo zmieni jego życie - już jako przyszywana ciotka. Ich wspólne zabawy, codzienne radości i smutki („bo są takie dni, kiedy naprawdę ciężko jest być muchą”), a przede wszystkim wciąż nowi, zadziwiający czytelnika (a często i samych bohaterów) znajomi (jak bezdomny ślimak Anatol, wegetarianin superpająk Józef, biedronka Teoś czy pasikonik Hop-Skok) i ich niebywałe historie nie pozwalają oderwać się od lektury. Książka rozśmiesza, rozczula, uczy, wychowuje i wciąż na nowo zaskakuje.
„Bzyk Brzęk” był nominowany w konkursie Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą.

„Przecinek i kropka” 2011. W 2012 roku książka została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

 

Siedmiu wspaniałych »

Bajka

Siedmiu wspaniałych Bajka

Nasze dzieci mają dzisiaj o wiele więcej zabawek niż my w ich wieku, ale czy mniej problemów? W tych pełnych humoru bajkach z łatwością odnajdziemy ślady baśni klasycznych, ale również - jakże bliską nam rzeczywistość. Rozwód u państwa Żabickich; wredny wilk z VI B prześladujący ufnych pierwszaków; presja pięknego wyglądu, która pyzatej królewnie odbiera radość życia; sławna dzięki mediom, choć samotna Roszpunka; trzy świnki-akwizytorki, wymuszające na zagubionym wilku zupełnie mu niepotrzebne potrzeby; mama w roli Kopciuszka. Skąd my to znamy…?

Mówiąc o współczesnych problemach, historie te opowiadają jednocześnie o potrzebie akceptacji i miłości, która jest niezmienna od wieków. Czasy się zmieniają, bajki się zmieniają, a tęsknota za byciem kochanym – nie. Te bajki dodają otuchy, uczą prawdziwych wartości i rozwijają inteligencję emocjonalną. 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

Wścibscy »

Bajka

Wścibscy Bajka

Dorota Gellner nie ma sobie równych w wymyślaniu nietuzinkowych bohaterów, których zabawne perypetie opisuje znakomitą, wpadającą w ucho rymowaną prozą. Historyjki o wścibskich: niani, dziadku, babci, wnuczce, wnuczku, ciotce i kuzynie, a także o psie, kocie i myszy, i tym razem nie zawiodą małych i dużych czytelników: „Wścibscy wszędzie nos wtykają! Podsłuchiwać uwielbiają! Aż na uszach mają dreszcze! Wciąż chcą coś usłyszeć jeszcze! Wścibscy wszystkich podglądają! Z każdej strony oczy mają! Wyskakują spod poduszek, ze słoików, z rondli, z puszek! Są koło nas! Zawsze blisko! Wścibscy pragną wiedzieć wszystko!”. Z tej nieposkromionej ciekawości wyniknie oczywiście niejedna heca...

 

Niebieska Niedźwidzica »

Bajka

Niebieska Niedźwidzica Bajka

W Niedźwiedziej Dolinie, wśród niedźwiedzi białych, czarnych, szarych i brązowych przychodzi na świat niebieska niedźwiedzica. Jej odmienność drażni mieszkańców, szczególnie gdy okazuje się, że jest zdolniejsza od innych niedźwiedziątek. Niebieska Azul staje się więc coraz bardziej samotna. Aż któregoś dnia zmartwieni jej smutkiem rodzice postanawiają przenieść się do krainy, gdzie każdy może być taki, jaki jest. Tymczasem opuszczona przez Azul dolina traci kolory i robi się coraz bardziej ponura…
Jak zakończy się ta historia? Czy Król Niedźwiedzi, który niegdyś odrzucił niebieską niedźwiedzicę, zdoła nakłonić rodzinę Azul do powrotu?
Piękna bajka o tolerancji, nietolerancji i złych skutkach pochopnych decyzji.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

 

Julek i Julka »

Hokus-Pokus

Julek i Julka Hokus-Pokus

Annie M.G. Schmidt napisała pięć książeczek o przygodach Julka i Julki. Dowcipne i zrozumiałe dla małych dzieci opowiadanka należą do klasyki literatury dziecięcej (sprzedano ponad milion egzemplarzy holenderskiego wydania). Annie M.G. Schmidt (1911-1995) w 1988 roku otrzymała z rąk Astrid Lindgren najważniejszą nagrodę literatury dziecięcej - Nagrodę Hansa Christiana Andersena.

Julek i Julka" to szereg zabawnych, prościutkich opowiadań o dwójce dzieci mieszkających w sąsiedztwie. Bohaterowie mają po pięć lat i dla takich właśnie czytelników przeznaczona jest książka (ja mam znacznie więcej, a mimo to uwielbiam tę parę). Annie M.G. Schmidt z rozmysłem posłużyła się językiem pięciolatka, w opowiadaniach dużo jest króciutkich, dziecięcych dialogów.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

Jestem super Mateuszek »

Nasza Księgarnia

Jestem super Mateuszek Nasza Księgarnia

Dowcipnie zilustrowane opowiadania o niesfornym Mateuszku i jego zabawnych perypetiach w domu i szkole składają się na serię a trakcyjnych książek dla czytelników w każdym wieku.