Książki Bajkowozu

Elmer i Wilbur »

Dwie Siostry

Elmer i Wilbur Dwie Siostry

Elmer - słoń w kratkę - ulubieniec przedszkolaków na całym świecie. Światowy bestseller, klasyka literatury dziecięcej już w Polsce!
Razem z Elmerem dziecko odkrywa swoje indywidualne talenty, uczy się tolerancji i otwartości, buduje poczucie własnej wartości i przekonuje się, że warto poznawać świat i zdobywać przyjaciół.
Seria książek z Elmerem prostymi środkami chwali subtelność, inteligencję i wyrozumiałość. I przede wszystkim bawi dzieci.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 


 

Mapy »

Dwie Siostry

Mapy Dwie Siostry

Ta książka zabierze was w niezwykłą podróż dookoła świata. Zobaczycie gejzery w Islandii, karawany na egipskiej pustyni i miasta Majów w Meksyku. W Anglii zagracie w krykieta, w Indiach poćwiczycie jogę, a w Chinach skosztujecie stuletnich jaj. W Australii zadziwi was dziobak, w Finlandii – noc polarna, a na Madagaskarze – ogromny baobab. Odkryjecie najciekawsze zakątki świata i zachwycicie się jego różnorodnością. 51 ogromnych map poprowadzi was przez 42 kraje i 6 kontynentów. Na każdej z nich znajdziecie niezliczone ilustracje, szczegóły i ciekawostki, które przeniosą was w wyjątkowe miejsca i sprawią, że zapragniecie dowiedzieć się jeszcze więcej. Udanej podróży!

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

 

W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko »

Dwie Siostry

W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko Dwie Siostry

W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko! Skąd o tym wiem? Czasem słyszę, jak warczy, mruczy i gulgocze. Po jedzeniu czuję, jak rośnie, a kiedy za długo go nie karmię - wpada we wściekłość! Gdy długo się nie odzywa - zaczynam się niepokoić. To w końcu moje zwierzątko, które w nocy odstrasza warczeniem duchy!

Dowcipna książka o małej dziewczynce i niezwykle tajemniczym zwierzątku.

 

Kot Prot »

Media Rodzina

Kot Prot Media Rodzina

W nudny, deszczowy dzień odwiedza dzieci w domu tytułowy Kot Prot - specjalista od psot. Choć jego figle wyglądają czasem groźnie, na szczęście wszystko dobrze się kończy Całość znakomicie przetłumaczył Stanisław Barańczak. Książkę uzupełnia suplement zawierający tekst bajki w języku angielskim oraz dołączona płyta CD z pięknymi interpretacjami: polską - Zbigniewa Grochala i angielską - Roberta Gamble`a.

Pan Kuleczka »

Media Rodzina

Pan Kuleczka Media Rodzina Wojciech Widłak

Książka z serii o Panu Kuleczce, kaczce Katastrofie, psu Pypciu i musze Bzyk-Bzyk! Z Panem Kuleczką jak zawsze wszystko staje się możliwe - zwykła pusta kartka stwarza naprawdę dużo możliwości, a banalny spacer do parku zamienia się w fascynującą wyprawę. Można też puszczać kaczki albo bawić się w piratów - nasi bohaterowie nigdy się nie nudzą, bo ich życie tylko z pozoru jest zwyczajne.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

Narodziny księżniczki »

Namas

Narodziny księżniczki Namas Ildikó Boldizsár, Katalin Szegedi

Za każdym razem, kiedy rodzi się dziewczynka, niebiańskie księżniczki przybywają, by obdarzyć ją bezcennymi skarbami. Dary te pozostają na zawsze głęboko w sercu dziecka, ale z biegiem lat pamięć o nich zaciera się. W swojej książce Ildikó Boldizsár i Katalin Szegedi przypominają małym i dużym kobietom o tym, co dla nich najcenniejsze.

Przepiękna ksiązka z równie pięknymi ilustracjami. Powinna ją przeczytać, każda dziewczynka...i tam mała i ta duża... jej przesłanie jest uniwersalne!!!

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

Gałka od łóżka »

Dwie Siostry

Gałka od łóżka Dwie Siostry

Trójka rodzeństwa zostaje obdarowana przez nauczycielkę (pannę Price) niezwykłym talizmanem. Dzięki niemu dzieci mogą przemieszczać się w przestrzeni i odbywać podróże w przeszłość.

- Albo mi powiecie, jak żeście to łóżko sprowadzili z Bedford, albo pojedziecie ze mną na posterunek policji.

- Dobrze - powiedziała Kasia, czując, że łzy napływają jej do oczu. - Więc powiem panu, jeśli chce pan wiedzieć. Sprowadziliśmy je za pomocą czarów.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

Babcia na jabłoni »

Dwie Siostry

Babcia na jabłoni Dwie Siostry

Wszystkie dzieci na całej ulicy miały babcię. Niektóre nawet dwie. Tylko Andi nie miał babci - i bardzo się z tego powodu martwił.

Babcia to najlepszy sposób na smutki i kłopoty. A że mieszka na drzewie, poluje na tygrysy i ujeżdża dzikie konie...? Cóż, jest może trochę zwariowana, ale za to bardzo mądra i dowcipna. Pełna wdzięku opowieść o chłopcu i bardzo nietypowej babci.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

 

Detektyw Pozytywka »

Nasza Księgarnia

Detektyw Pozytywka Nasza Księgarnia

Detektyw Pozytywka to postać sympatyczna, ale dziwaczna. Przykład?  Proszę bardzo - detektyw Pozytywka uparł się, że w walce ze złoczyńcami nie będzie używał innej broni poza kaktusem!
Kaktus i intelekt - oto oręż naszego bohatera. Oręż, dodajemy, niezwykle skuteczny.

 

 

Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów »

Powergraph

Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów Powergraph

Gdzie trafiamy, gdy zasypiamy? Zastanów się dobrze, czy na pewno chcesz się tego dowiedzieć?
Czy starczy ci odwagi, aby razem z Felixem, Netem i Niką rozwiązać zagadkę ogarniającej Warszawę epidemii senności, odkryć kim jest śledzący bohaterów płaszczak i dokąd zmierza czarna karoca?
Nie obawiaj się - senna rzeczywistość polskiego gimnazjum przyprawi cię nie tylko o dreszczyk strachu, ale też rozbawi. Kto kogo kocha, kto oszukuje i czym u diabła jest ta bekonia?
Bądź pewien - nie zaśniesz, dopóki nie skończysz czytać Pałacu Snów.

 

 

S.Z.T.U.K.A. »

Dwie Siostry

S.Z.T.U.K.A. Dwie Siostry

Sebastian Cichocki pokazuje, że sztuka może być niesamowitą przygodą, a artysta - czarodziejem, który przemienia rzeczywistość.

Autor przedstawia 50 dzieł wybitnych artystów współczesnych w książce o sztuce, w której zamiast tradycyjnych obrazów czy rzeźb znajdziecie wielodniowe spacery, sadzenie lasu, rozmowy ze zwierzętami, krojenie budynków, wybuchy, pływanie tratwą i wiele innych niesamowitych historii. 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

Cztery strony czasu »

Media Rodzina

Cztery strony czasu Media Rodzina

Na starym mieście, na środku rynku stoi ratuszowa wieża z czterema tarczami zegara skierowanymi w cztery strony świata. Po czterech stronach rynku stoją kamienice, a w nich kuchnie i salony, pokoje dziecięce i pracownie, w których nieustannie toczy się życie, mimo upływu czasu. Ratuszowy zegar jest świadkiem wydarzeń historycznych i codziennych. Przez stulecia przez miasto przetoczą się wojny, epidemie i powodzie, czasy urodzajów i czasy głodu, ale zwykli mieszkańcy kamienic będą dzielić te same troski i te same radości, co ludzie urodzeni 100, 200 i 600 lat po nich.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka