Książki Bajkowozu

Narodziny księżniczki »

Namas

Narodziny księżniczki Namas Ildikó Boldizsár, Katalin Szegedi

Za każdym razem, kiedy rodzi się dziewczynka, niebiańskie księżniczki przybywają, by obdarzyć ją bezcennymi skarbami. Dary te pozostają na zawsze głęboko w sercu dziecka, ale z biegiem lat pamięć o nich zaciera się. W swojej książce Ildikó Boldizsár i Katalin Szegedi przypominają małym i dużym kobietom o tym, co dla nich najcenniejsze.

Przepiękna ksiązka z równie pięknymi ilustracjami. Powinna ją przeczytać, każda dziewczynka...i tam mała i ta duża... jej przesłanie jest uniwersalne!!!

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Gałka od łóżka »

Dwie Siostry

Gałka od łóżka Dwie Siostry

Trójka rodzeństwa zostaje obdarowana przez nauczycielkę (pannę Price) niezwykłym talizmanem. Dzięki niemu dzieci mogą przemieszczać się w przestrzeni i odbywać podróże w przeszłość.

- Albo mi powiecie, jak żeście to łóżko sprowadzili z Bedford, albo pojedziecie ze mną na posterunek policji.

- Dobrze - powiedziała Kasia, czując, że łzy napływają jej do oczu. - Więc powiem panu, jeśli chce pan wiedzieć. Sprowadziliśmy je za pomocą czarów.

Babcia na jabłoni »

Dwie Siostry

Babcia na jabłoni Dwie Siostry

Wszystkie dzieci na całej ulicy miały babcię. Niektóre nawet dwie. Tylko Andi nie miał babci - i bardzo się z tego powodu martwił.

Babcia to najlepszy sposób na smutki i kłopoty. A że mieszka na drzewie, poluje na tygrysy i ujeżdża dzikie konie...? Cóż, jest może trochę zwariowana, ale za to bardzo mądra i dowcipna. Pełna wdzięku opowieść o chłopcu i bardzo nietypowej babci.

 

 

Detektyw Pozytywka »

Nasza Księgarnia

Detektyw Pozytywka Nasza Księgarnia

Detektyw Pozytywka to postać sympatyczna, ale dziwaczna. Przykład?  Proszę bardzo - detektyw Pozytywka uparł się, że w walce ze złoczyńcami nie będzie używał innej broni poza kaktusem!
Kaktus i intelekt - oto oręż naszego bohatera. Oręż, dodajemy, niezwykle skuteczny.

 

 

Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów »

Powergraph

Felix, Net i Nika oraz Pałac Snów Powergraph

Gdzie trafiamy, gdy zasypiamy? Zastanów się dobrze, czy na pewno chcesz się tego dowiedzieć?
Czy starczy ci odwagi, aby razem z Felixem, Netem i Niką rozwiązać zagadkę ogarniającej Warszawę epidemii senności, odkryć kim jest śledzący bohaterów płaszczak i dokąd zmierza czarna karoca?
Nie obawiaj się - senna rzeczywistość polskiego gimnazjum przyprawi cię nie tylko o dreszczyk strachu, ale też rozbawi. Kto kogo kocha, kto oszukuje i czym u diabła jest ta bekonia?
Bądź pewien - nie zaśniesz, dopóki nie skończysz czytać Pałacu Snów.

 

 

S.Z.T.U.K.A. »

Dwie Siostry

S.Z.T.U.K.A. Dwie Siostry

Sebastian Cichocki pokazuje, że sztuka może być niesamowitą przygodą, a artysta - czarodziejem, który przemienia rzeczywistość.

Autor przedstawia 50 dzieł wybitnych artystów współczesnych w książce o sztuce, w której zamiast tradycyjnych obrazów czy rzeźb znajdziecie wielodniowe spacery, sadzenie lasu, rozmowy ze zwierzętami, krojenie budynków, wybuchy, pływanie tratwą i wiele innych niesamowitych historii. 

Cztery strony czasu »

Media Rodzina

Cztery strony czasu Media Rodzina

Na starym mieście, na środku rynku stoi ratuszowa wieża z czterema tarczami zegara skierowanymi w cztery strony świata. Po czterech stronach rynku stoją kamienice, a w nich kuchnie i salony, pokoje dziecięce i pracownie, w których nieustannie toczy się życie, mimo upływu czasu. Ratuszowy zegar jest świadkiem wydarzeń historycznych i codziennych. Przez stulecia przez miasto przetoczą się wojny, epidemie i powodzie, czasy urodzajów i czasy głodu, ale zwykli mieszkańcy kamienic będą dzielić te same troski i te same radości, co ludzie urodzeni 100, 200 i 600 lat po nich.

 

D.O.M.E.K »

Dwie Siostry

D.O.M.E.K Dwie Siostry

Pomysłowa i zabawna książka, z której młodzi czytelnicy dowiedzą się, jak bardzo różne mogą być ludzkie domy i jak fascynującą sztuką jest architektura. Dowcipne, soczyście kolorowe rysunki i zwięzłe, przystępne opisy prezentują 35 niezwykłych domów stworzonych przez najwybitniejszych architektów świata.

 

Miasteczko Mamoko »

Dwie siostry

Miasteczko Mamoko Dwie siostry

Pomysłowa książka obrazkowa. Każda rozkładówka jest bajecznie narysowaną panoramą fragmentu tytułowego miasteczka. Razem tworzą obraz jednego dnia z życia Mamoko i jego sympatycznych mieszkańców. Uważne dziecięce oko odnajdzie tu kilkanaście równolegle poprowadzonych historii, opowiedzianych wyłącznie za pomocą rysunków. Pełne najrozmaitszych szczegółów ilustracje można oglądać godzinami, śledząc przygody poszczególnych bohaterów, oglądając zakamarki miasteczka i wyszukując ukryte przedmioty. "Miasteczko Mamoko" to prawdziwa obrazkowa uczta znakomicie rozwijająca dziecięcą spostrzegawczość. Dzięki sztywnostronicowemu wydaniu mogą się nią cieszyć już najmłodsze dzieci.

 

 

Pelikan »

Dwie siostry

Pelikan Dwie siostry

Kilkunastoletni Emil po rozwodzie rodziców przenosi się z mamą do miasta. Pewnego dnia w okolicznym barze jego uwagę przykuwa dziwnie wyglądający jegomość - mieszkający nieopodal pan Hyyryläinen. Dzięki dziecięcej wrażliwości i umiejętności obserwowania świata chłopiec odkrywa tajemnicę sąsiada: pan Hyyryläinen to w rzeczywistości pelikan, który postanowił zostać człowiekiem.

Zadziwiająca historia trudnej przyjaźni chłopca i pelikana jest zarazem głęboką przypowieścią o samotności, braku tolerancji i o akceptacji tego, co ludzkie i nieludzkie. Wspólna wędrówka po absurdach i realiach życia uświadamia, jak skomplikowany jest świat człowieka, zwłaszcza gdy ogląda się go z ptasiej perspektywy.

 

Uczucia - co to takiego »

Zakamarki

Uczucia - co to takiego Zakamarki

Uczucia, co to takiego" nie jest książką, którą po prostu się czyta". Ona prowokuje  do myślenia, popycha do poszukiwania, podsuwa wędkę i zachęca do samodzielnych wypraw. To książka dla tych, którzy chcą się przekonać się, że myślenie do naprawdę fajna zabawa. I nigdy nie ma tutaj „jedynie słusznych odpowiedzi". Pojęcie błędu" tutaj nie istnieje. 

Seria DZIECI FILOZOFUJĄ skonstruowana jest w formie rozmowy dzieci i dorosłych. Wykorzystując naturalną prostotę dziecięcych pytań i odpowiedzi, książki te otwierają drzwi do odwiecznych filozoficznych problemów, takich jak znaczenie życia, etyka, emocje, tożsamość czy świadomość. Każdy tom zawiera sześć ważnych pytań. Każde pytanie prowadzi do sześciu możliwych odpowiedzi, których mogłoby udzielić dziecko. Z kolei każda odpowiedź prowadzi do kilku nowych pytań, które w jakiś sposób podważają wcześniejszą odpowiedź. A wszystko to w odniesieniu do codziennego życia dziecka.

Charakterystyczne ilustracje oparte na koncepcji żartu rysunkowego pomagają spojrzeć na omawiany problem w sposób humorystyczny, delikatny, poetycki czy nawet nieco wywrotowy – wszak myślenie to świetna zabawa!

 

Zielony i Nikt »

Bajka

Zielony i Nikt Bajka

Każda droga ma swój początek... Niezwykle sugestywna proza znakomitej poetki i nastrojowe, pobudzające wyobraźnię ilustracje przenoszą czytelnika daleko, daleko stąd, za siódmą górę i dziesiątą rzekę, gdzie rósł wielki, gęsty las… „W środku lasu, na porośniętej mchem polanie, znajdowała się stara studnia. (…) Na dnie starej, wyschniętej studni mieszkał Nikt. Nie wiadomo, skąd się tu wziął. Po prostu był i już. Nie opuszczał nigdy swojej kryjówki i chyba nawet nie wiedział, że istnieje coś poza nią. Studnia była całym jego światem”. Jednak pewnego ranka do studni zajrzał Zielony…
Pięknie ilustrowana bajka, która pomaga pokonać lęk przed nieznanym.

Książka obsypana nagrodami: Duży Dong 2009 w konkursie Polskiej Sekcji IBBY, Zielona Gąska 2009 w konkursie Fundacji Zielona Gęś im. K. I. Gałczyńskiego, Biały Kruk 2011 Internationale Jugendbibliothek w Monachium. W 2010 roku „Zielony i Nikt” został także wpisany na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.