Książki Bajkowozu

Paryż Piżamorama »

Wytwórnia

Paryż Piżamorama Wytwórnia Delphine Chedru

Wspaniała książka "na początek" dla odpornych na czytanie. Ruchome ilustracje oglądane dzięki specjalnemu szablonowi naprawdę wciągają i sprawiają, że dzieci wiedzione ciekawością sięgają po inne książki.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Co kryje las ? »

Tatarak

Co kryje las ? Tatarak Aina Bestard

Niezwykła interaktywna książka obrazkowa. Zawiera trzy kolorowe "lupy": zieloną, niebieską i czerwoną. Są to magiczne filtry, dzięki którym odkrywamy tajemnice lasu i jego mieszkańców ukryte na ilustracjach.

Na jednej ilustracji zobaczymy trzzy róże odsłony tej samej rzeczy. A wszystko to dzieki tym tajemniczym "lupom", których działannie to "prawdziwa magia"

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Cudowny chłopak - Wszyscy jesteśmy wyjatkowi »

albatros

Cudowny chłopak - Wszyscy jesteśmy wyjatkowi albatros R. J. Palacio

„WIEM, ŻE NIE MOGĘ ZMIENIĆ TEGO JAK WYGLĄDAM.
ALE BYĆ MOŻE LUDZIE MOGLIBY ZMIENIĆ SPOSÓB, W JAKI NA MNIE PATRZĄ”.

Cudowny chłopak to wzruszająca i niezwykle przejmująca opowieść o Auguście Pullmanie, zwykłym chłopcu o niezwykłej twarzy. Pokazuje najmłodszym czytelnikom, jak to jest żyć w świecie Auggiego, w którym chłopiec, choć czuje się taki sam jak jego rówieśnicy, zawsze jest postrzegany jako ktoś, kto nie pasuje. Cudowny chłopak. Wszyscy jesteśmy wyjątkowi to opowieść o Auguście, ale tak naprawdę o każdym z nas. W końcu wszyscy marzymy o tym, by nas zauważono i by inni lubili nas takimi, jakimi jesteśmy. To także doskonała książka, która może stać się pretekstem do rozmowy z dziećmi o tolerancji, empatii i zrozumieniu drugiego człowiek

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Dziewczyny mają moc - chcemy być sobą! »

Wielka Litera

Dziewczyny mają moc - chcemy być sobą! Wielka Litera kate T. Parker

Album fotografii dziewczyn podczas ich ulubionych aktywności, uzupełnionych ich krótkimi wypowiedziami.

Nie musisz być modelką! Rób swoje i nie podążaj za modą. Po prostu rób to co lubisz robić i bądź sobą!

Piękna książka motywacyjna!

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Kolorowy potwór »

mamania

Kolorowy potwór mamania Anna Llenas

Rewelacyja książka pop-up z "wyskakującymi" ilustracjami. Nasz potwór jest zagubiony! Nie wie co się z nnim dzieje. Emocje (jakie?) spawiają, że zachowuje się tak, a nie inaczej. Musimy pomóc kolorowemu się odnaleźć. 

Książka pokazuje, że nie wszystkie potwory są straszne. Ich zachowanie ma swoje uzasadnienie. Może czasem warto poznać "naszego" potwora bliżej, zobaczyć go z bliska i to pozwoli nam go zrozumieć i przestać się go bać?!!

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://youtu.be/DpKiw2AHqm0

Kto się kryje w wodzie »

Mamania

Kto się kryje w wodzie Mamania Eryl Norris Andy Mansfield

Rewelacyjna książeczka pop-up  z "wskakującymi" ilustracjami!!!

W lesie »

Dwie siostry

W lesie Dwie siostry Anouc Boisrobert

Wspaniała książka pop-up z "wyskakującymi" ilustracjami. Książka uwrażliwiająca dzieci na kontakt z naturą. Jednocześnie pokazująca, że jeśli pojawiają się problemy to trzeba poszukać rozwiazania.

Poruszająca historia lasu, który zostaje wycięty pomimo, iż był domem dla wielu zwierząt. Historia kończy się jednak pozytywnie - posadzeniem nowego lasu!!!

Może warto się zastanowić i uniknąć kłopotów nie wycinając lasów?!!

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://youtu.be/xSPRNXRZgmo

W głębinach oceanu »

Dwie siostry

W głębinach oceanu Dwie siostry Anouck Boisrobert

Rewelacyjna książka pop-up z "wyskakującymi" ilustracjami. Daje niesamowitą możliwość jednoczesnego oglądania tego co nad i pod wodą!!!

Zabawa i nauka w jednym.

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://youtu.be/lw_4RwAgHr4

Pikotek chce być odkryty »

Widnokrąg

Pikotek chce być odkryty Widnokrąg Tomasz Smojlik

"Najdłuższa książka świata" - tak nazwały ją dzieci w jednym ze  szpitali. Pikotek dziwne nieznane nikomu stworzenie pragnie dowiedzieć się kim jest. Wyrusza więc w podróż po lesie i próbuje sie tego dowiedzieć od innych napotkanych po drodze zwierząt.

Książka o poszukiwaniu własnej tożsamości i własnej drogi w życiu. Jednocześnie wspaniała zabawa w porównania.

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Co robią uczucia? »

Dwie Siostry

Co robią uczucia? Dwie Siostry Tina Oziewicz

Zaskakująca książka obrazkowa o uczuciach i nie tylko. 
Co robią uczucia, kiedy ich nie czujemy? Jakie hobby może mieć tęsknota? Kto dotrzymuje towarzystwa spokojowi? Czemu najchętniej oddaje się zawiść? Co sprawia przyjemność smutkowi? Gdzie najlepiej czuje się wstyd? Jak odpoczywa odwaga? 
Lapidarny poetycki tekst Tiny Oziewicz w połączeniu z dowcipnymi ilustracjami Aleksandry Zając wzrusza, działa na wyobraźnię i skłania do myślenia.

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Książka z dziurą »

Egmont

Książka z dziurą Egmont Herve Tullet

Prawdziwa rewelacja!!! stworzona przez Tulleta Książka z dziurą jest dobra na każdą okazje i sprawdza się w każdych warunkach. Ilośc pomysłów na wykorzystanie "dziury" jest nieskończona co udowadniają dzieci na oddziałach szpitalnych. Jednym słowem sama radość.

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Kto pocieszy Maciupka? »

Eneduerabe

Kto pocieszy Maciupka? Eneduerabe Jansson Tove

Ponadczasowa, magiczna opowieść o samotnym Maciupku, który jest zbyt nieśmiały, aby rozmawiać z kimkolwiek i przerażony światem, który obserwuje z bezpiecznej odległości.

Pewnego dnia samotny i smutny Maciupek ucieka z domu i wyrusza w podróż. Na swojej drodze spotyka magiczną zatokę doliny Muminków - Mimblę, Małą Mi, cieszące się życiem Filionki, wesołych Homków oraz Włóczykija. Nieśmiałość Maciupka powoduje coraz bardziej dokuczające poczucie izolacji. W końcu będzie musiał przezwyciężyć swoje lęki i znaleźć odwagę, by uratować przestraszoną Drobinkę -najlękliwszą istotą na świecie.

Kto pocieszy Maciupka to ujmująca i pełna mądrości opowieść o miłości, ucząca wyrażania siebie. Skierowana jest  do czytelników w każdym wieku, a w szczególności do każdego, kto kiedykolwiek potrzebował i szukał przyjaciela. Jest to jeden z tych utworów Tove Jansson, który zyskał sobie największą popularność i sympatię zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Książka doczekała się ekranizacji i wielu inscenizacji.

Kto pocieszy Maciupka?" została stworzona w 1960 r. W Polsce została wydana w latach 80-tych, szybko zyskując status książki kultowej. Teraz Maciupek powraca w nowym, wierszowanym tłumaczeniu poetki, autorki oraz ilustratorki książek dla dzieci Ewy Kozyry-Pawlak, z unikalną kaligrafią tekstu jej autorstwa.