Książki Bajkowozu

Ja, spokój. Księga uważności »

Mamania

Ja, spokój. Księga uważności Mamania Susan verde, Peter H. Reynolds

„Moje myśli uspokajają się. Mój umysł się rozjaśnia.
Jestem SPOKOJEM.”

Idealna lektura do poduszki, znakomita też do czytania w szkole lub przedszkolu.

Przewodnik po mindfulness, nazywanym także uważnością lub uważną obecnością. Poczuj wraz z dzieckiem, jak chwila medytacji może przywrócić spokój, radość i równowagę w życiu.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Kropka »

Mamania

Kropka Mamania Peter H. Reynolds

„Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie” – powiedziała pewnego dnia nauczycielka do Vashti. Dziewczynka twierdzi, że nie potrafi rysować. Ale może umie się podpisać? Na pewno! Prosta historia o tym, dokąd nas doprowadzi pomysłowość i wyobraźnia. Bo przecież w każdym z nas może drzemać wyjątkowy talent!

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi, tylko musimy to dostrzec i w to uwierzyć!!!

„Kropka” Petera H. Reynoldsa stała się inspiracją dla wielu nauczycieli, którzy zainaugurowali coroczne obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. To przypadające 15 września święto jest obchodzone już w ponad stu krajach, stając się okazją do twórczych działań w przedszkolach i szkołach.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://youtu.be/rETI9cQxNgQ

Ja, miłość. Księga współodczuwania »

Mamania

Ja, miłość. Księga współodczuwania Mamania Susan Verde, Peter H. Reynolds

Celebrując miłość we wszystkich jej postaciach, zachęcają młodych czytelników, aby spojrzeli do wewnątrz siebie, kiedy będą się bać. Bo miłość pozwala nam działać ze współczuciem i życzliwością, żyć z wdzięcznością i dbać o siebie poprzez praktykowanie miłości do siebie samych.

"Celebracja miłości i współodczuwania. Susan Verde i Peter H. Reynolds oddają czytelnikom trzecią książką w bestsellerowej serii.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Kiedy nadchodzi smutek »

Mamania

Kiedy nadchodzi smutek Mamania Eva Eland

Jak dziecko może poradzić sobie z trudnymi emocjami, które przeżywa? Jak pokazać mu, że ciężki dzień nie będzie trwał wiecznie, a największy nawet smutek kiedyś przeminie?

Książka porusza temat smutku bez jednoczesnego demonizowania go i dzielenia uczuć na dobre i złe. Autorka stara się przedstawić smutek jako emocję, która jest normalna, ważna, potrzebna i wcale nie musi być negatywna. Eland nie udaje, że trudne emocje nie istnieją, nie bagatelizuje ich, nie próbuje na siłę wytłumaczyć. Z dużą wrażliwością i empatią przedstawia smutek jako postać, która przychodzi do głównego bohatera w poszukiwaniu zrozumienia, w strachu przed samotnością.

Koncepcja smutku jako czegoś, co potrzebuje towarzystwa, pozwala na zrozumienie i zaakceptowanie tego uczucia, poświęcenie mu uwagi, a sam smutek dzięki próbom "rozweselenia go" i okazaniu mu zainteresowania odchodzi, ponieważ poczuł się potrzebny. Abstrakcyjne pojęcie ubrane w namacalną postać pozwala dziecku na zrozumienie istoty smutku i uczy je, że nie należy się go bać ani nie trzeba się z nim kryć.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Gruffalo »

Tekturka

Gruffalo Tekturka Julia Donaldson

Mała Myszka idzie przez pełen niebezpieczeństw las. By przestraszyć drapieżników: Lisa, Sowę i Węża wymyśla historyjkę o nieistniejącym potworze Gruffalo. Wtedy niespodziewanie zjawia się prawdziwy Gruffalo… Krótka, rymowana opowieść o sprytnej myszce, która przechytrzyła większych i silniejszych od siebie jest uwielbiana przez dzieci na całym świecie.

„Gruffalo” to światowy bestseller, który urósł już do rangi klasyki literatury dziecięcej. Książka została przetłumaczona na 76 języków

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Kosmita »

Fundacja ING Dzieciom

Kosmita Fundacja ING Dzieciom Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Narratorem tej opowieści jest Ola, która niecierpliwie czeka na pojawienie się w rodzinie braciszka. Kiedy rodzi się Kacperek nic już nie jest takie jak było. Jego niezrozumiałe reakcje, niemożność nawiązania kontaktu i brak uwagi rodziców przygnębiają dziewczynkę. W jej słowniku pojawia się nowe pojęcie - autyzm. A Kacper widzi i czuje, tylko nie potrafi o tym opowiedzieć... aż do pewnego dnia...

Kosmita autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel - to książka, której bezpośrednimi odbiorcami są rodziny dzieci autystycznych. Historia bohaterów ma pomóc rodzinie zaakceptować trudne okoliczności, szukać wsparcia w specjalistycznej terapii oraz pokazać, jakie jest bogactwo postrzegania świata dzięki tolerancji.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Lew i ptak »

Łajka

Lew i ptak Łajka Dubuc Marianne

Intymna i oszczędna w słowa historia niezwykłej przyjaźni. Pewnego jesiennego dnia niedaleko swojego ogródka lew znajduje zranionego ptaka. Tak zaczyna się ich przyjaźń.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Bajki filozoficzne. Opowieści mędrca Sofiosa »

Muchomor

Bajki filozoficzne. Opowieści mędrca Sofiosa Muchomor Piquemal Michel

Kolejny tom bestsellerowej serii "Bajki filozoficzne".                              

Na jednej z greckich wysp mieszka mędrzec Sofios. W jego szkole uczniowie zadają trudne pytania, na które Sofios odpowiada swoimi opowieściami: o wolności, poszanowaniu prawa, przyjaźni, różnorodności  i przeznaczeniu, pomagając młodemu bohaterowi odnaleźć swoją drogę.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Bajki filozoficzne. Świat mitologii »

Muchomor

Bajki filozoficzne. Świat mitologii Muchomor Piquemal Michel

Kolejny tom bestselerowej serii "Bajki filozoficzne". Tym razem Michel Piquemal przybliża czytelnikom mity greckie, opatrując je własnym, ułatwiającym interpretację, komentarzem.
"Mity są najpiękniejszymi z kwiatów zebranych na łąkach naszej ludzkiej wyobraźni."
Jacques Lacarriere
"Mitologia nie uczy moralności opartej na zakazie, grzechu i winie, lecz moralności opartej na wartościach." Jean-Pierre Vernant

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Bajki filozoficzne. Jak żyć razem »

Muchomor

Bajki filozoficzne. Jak żyć razem Muchomor Piquemal Michel

Drugi tom Bajek filozoficznych Michela Piquemala, które od wielu lat cieszą się nieustającą popularnością wśrod czytelników, małych i dużych. Tym razem opowieści i bajki z różnych stron świata, różnych mędrców i filozofów, koncentrują się wokół problemów relacji międzyludzkich i relacji człowiek - natura.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Bajki filozoficzne »

Muchomor

Bajki filozoficzne Muchomor Michel Piquemal

Niezwykła książka. 60 bajek i przypowieści zaczerpniętych z filozofii zachodniej, mądrości Wschodu, mitologii. Do kazdej dołączyliśmy komentarz, który wprowadzi Cię do pracowni filozofa. A tam... Możesz wykroczyć poza dosłowne znaczenie bajki. Mozesz stawiać pytania i szukać odpowiedzi. możesz dyskutować z rodzicami, kolegami, nauczycielami. Jaki jest sens życia, Czym jest dobro? Jaka jest cena wolności? Możesz poznać greckich filozofów Diogenesa i Sokratesa, przeczytać bajkę Schopenhauera, poznać opowieści z dalekich chin i Persji. Poznasz stare ponadczasowe tresci w nowej formie.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka