Książki Bajkowozu

Kosmita »

Fundacja ING Dzieciom

Kosmita Fundacja ING Dzieciom Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Narratorem tej opowieści jest Ola, która niecierpliwie czeka na pojawienie się w rodzinie braciszka. Kiedy rodzi się Kacperek nic już nie jest takie jak było. Jego niezrozumiałe reakcje, niemożność nawiązania kontaktu i brak uwagi rodziców przygnębiają dziewczynkę. W jej słowniku pojawia się nowe pojęcie - autyzm. A Kacper widzi i czuje, tylko nie potrafi o tym opowiedzieć... aż do pewnego dnia...

Kosmita autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel - to książka, której bezpośrednimi odbiorcami są rodziny dzieci autystycznych. Historia bohaterów ma pomóc rodzinie zaakceptować trudne okoliczności, szukać wsparcia w specjalistycznej terapii oraz pokazać, jakie jest bogactwo postrzegania świata dzięki tolerancji.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Lew i ptak »

Łajka

Lew i ptak Łajka Dubuc Marianne

Intymna i oszczędna w słowa historia niezwykłej przyjaźni. Pewnego jesiennego dnia niedaleko swojego ogródka lew znajduje zranionego ptaka. Tak zaczyna się ich przyjaźń.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Bajki filozoficzne. Opowieści mędrca Sofiosa »

Muchomor

Bajki filozoficzne. Opowieści mędrca Sofiosa Muchomor Piquemal Michel

Kolejny tom bestsellerowej serii "Bajki filozoficzne".                              

Na jednej z greckich wysp mieszka mędrzec Sofios. W jego szkole uczniowie zadają trudne pytania, na które Sofios odpowiada swoimi opowieściami: o wolności, poszanowaniu prawa, przyjaźni, różnorodności  i przeznaczeniu, pomagając młodemu bohaterowi odnaleźć swoją drogę.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Bajki filozoficzne. Świat mitologii »

Muchomor

Bajki filozoficzne. Świat mitologii Muchomor Piquemal Michel

Kolejny tom bestselerowej serii "Bajki filozoficzne". Tym razem Michel Piquemal przybliża czytelnikom mity greckie, opatrując je własnym, ułatwiającym interpretację, komentarzem.
"Mity są najpiękniejszymi z kwiatów zebranych na łąkach naszej ludzkiej wyobraźni."
Jacques Lacarriere
"Mitologia nie uczy moralności opartej na zakazie, grzechu i winie, lecz moralności opartej na wartościach." Jean-Pierre Vernant

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Bajki filozoficzne. Jak żyć razem »

Muchomor

Bajki filozoficzne. Jak żyć razem Muchomor Piquemal Michel

Drugi tom Bajek filozoficznych Michela Piquemala, które od wielu lat cieszą się nieustającą popularnością wśrod czytelników, małych i dużych. Tym razem opowieści i bajki z różnych stron świata, różnych mędrców i filozofów, koncentrują się wokół problemów relacji międzyludzkich i relacji człowiek - natura.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Bajki filozoficzne. Jak żyć na Ziemi »

Muchomor

Bajki filozoficzne. Jak żyć na Ziemi Muchomor Piquemal Michel

Kolejny tom bestsellerowych "Bajek filozoficznych", będących lekturą w wielu szkołach. Zbiór bajek i przypowieści z różnych stron świata opowiadające o ekologii.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Bajki filozoficzne »

Muchomor

Bajki filozoficzne Muchomor Michel Piquemal

Niezwykła książka. 60 bajek i przypowieści zaczerpniętych z filozofii zachodniej, mądrości Wschodu, mitologii. Do kazdej dołączyliśmy komentarz, który wprowadzi Cię do pracowni filozofa. A tam... Możesz wykroczyć poza dosłowne znaczenie bajki. Mozesz stawiać pytania i szukać odpowiedzi. możesz dyskutować z rodzicami, kolegami, nauczycielami. Jaki jest sens życia, Czym jest dobro? Jaka jest cena wolności? Możesz poznać greckich filozofów Diogenesa i Sokratesa, przeczytać bajkę Schopenhauera, poznać opowieści z dalekich chin i Persji. Poznasz stare ponadczasowe tresci w nowej formie.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Dźwięki kolorów »

Oficyna

Dźwięki kolorów Oficyna Jimmy Liao

W tej zapierającej dech, poruszającej książce, młoda niewidoma dziewczyna podróżuje od jednej stacji metra do następnej – odbywając w tym samym czasie podróż w wyobraźni, która zabiera ją do nieprawdopodobnie pięknych miejsc. Pływa z delfinami i opala się leżąc na grzbiecie wieloryba, fruwa z ptakami i jedzie na stację gdzie kończy się świat.

Jedną z inspiracji do tytułu był dla Liao wiersz „Wielkie to szczęście” Wisławy Szymborskiej, Którego fragment zmieścił w książce jako motto.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://youtu.be/fstBqpejy_k

Dzień, w którym zamieniłem się w ptaka »

Łajka

Dzień, w którym zamieniłem się w ptaka Łajka Ingrid Guridi

Pierwszego dnia szkoły zakochałem się. Po raz pierwszy.
Jak zwrócić na siebie uwagę ukochanej, która Cię nie dostrzega?
Zakochani zdolni są do wszystkiego. Bohater tej poetyckiej książki robi coś wyjątkowego, aby zyskać sobie sympatię dziewczyny.
Czy zostanie dostrzeżony? Sprawdźcie sami!!!

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://youtu.be/UuSf1ZJuTW8

Jak poradzić sobie w szpitalu »

Fundacja Mili Ludzie

Jak poradzić sobie w szpitalu Fundacja Mili Ludzie Zuzia Halicka

Książka została napisana przez dziecko dla dzieci i ich rodziców. Szczególnie dla tych przebywających w szpitalach i walczących z różnymi choróbskami.Jest to zapis historii wielomiesięcznego pobytu w szpitalu kilkuletniej Zuzi i jej rady, jak sobie radzić w takiej sytuacji. Jej sposobem było zamieniannie wszystkich szpitalnych strachów" w rysunkowe potwory, które na papierze stawały się niegroźne - mozn było z nim zrobić co tylko się chciało.

Kliknij w link żeby poznać całą historię!

http://mililudzie.org/potwory/

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

O! Kapelusz! »

Dwie Siostry

O! Kapelusz! Dwie Siostry Jon Klassen

najdziecie w niej wszystko to, dzięki czemu Jon Klassen jest dziś jednym z najgłośniejszych i najoryginalniejszych ilustratorów młodego pokolenia: filmową wyobraźnię, zwierzęcych bohaterów o komicznie wymownych spojrzeniach, mistrzowską oszczędność środków wyrazu, nieprzewidywalne zakończenie oraz nieodparty humor, przy którym nawet żółw by się uśmiał.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Złodziej kury »

Zakamarki

Złodziej kury Zakamarki Béatrice Rodriguez

Niedźwiedź, zając, kogut, kury i pisklęta żyją spokojnie na skraju lasu. Nagle z krzaków wypada lis i na oczach wszystkich porywa jedną z kur. Niedźwiedź, zając i kogut rzucają się w pościg za złodziejem. Gdy wreszcie wpadają do domu lisa, czeka ich niemałe zdziwienie…

Seria HISTORIA BEZ SŁÓW to książki, które dzieci mogą czytać na długo, zanim opanują alfabet. Historia zbudowana z obrazów pozwala na to, by dziecko, używając wyobraźni i odnosząc się do swoich emocji, znajdowało dla niej własne słowa i tym samym współtworzyło opowieść.

HISTORIA BEZ SŁÓW za każdym razem i przez każdego może być opowiedziana inaczej.

HISTORIA BEZ SŁÓW to gimnastyka dla oka, języka i wyobraźni – dobra zabawa niezależnie od wieku.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!