Książki Bajkowozu

ernest »

EneDueRabe

ernest EneDueRabe Catherine Rayner

Ernest jest CAŁKIEM sporym łosiem.Jest tak DUŻY, że nie może wejść do środka tej książki! A BARDZO by chciał! Co zrobi Ernest? O pomyslowym, dowcipnym i niezwykle sympatycznym Łosiu przeczytacie w światowym bestsellerze.

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Gdybym był dorosły »

Nasza księgarnia

Gdybym był dorosły Nasza księgarnia Eva Janikovszky

Dorośli ciągle czegoś dzieciom zabraniają, zwracają uwagę i każą się słuchać. A sami przecież mogą robić wszystko, na co mają ochotę! Bycie dorosłym jest wspaniałe.

Gdybym był dorosły, w gościach zawsze bym machał nogami pod stołem i pociągał nosem, zamiast go wydmuchiwać, nigdy nie wycierałbym nóg, trzymałbym w domu prawdziwą żyrafę, która spałaby obok mojego łóżka…

Przezabawna i mądra książka, która w przewrotny sposób tłumaczy, czego pragną dzieci i dlaczego dorośli są tacy dziwni.

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Oczy »

Warstwy

Oczy Warstwy Iwona Chmielewska

Iwona Chmielewska to bez wątpienia jedna z najwybitniejszych autorek książek obrazowych. Jej publikacje, w których istotną rolę odgrywa kunsztownie skonstruowana narracja wizualna, zostały nagrodzone wieloma prestiżowymi wyróżnieniami.

"Oczy" to nie tylko opowieść o darze widzenia w świecie poznawanym i oswajanym za pomocą zmysłów, ale także o jego braku, ułomności spojrzenia i jego niewystarczalności.

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Warstwy »

Literówka

Warstwy Literówka Marta Szloser

Z tą książką uczymy dzieci krytycznego myślenia i zaglądania pod podszewkę świata, ludzi i przyrody. To picturebook dla dzieci o empatii i byciu wrażliwym na ukryte piękno. Marta Szloser w poetyckiej formie pisze o złożoności otaczającego nas świata. Z lekkością i przyjemnością wprowadza filozoficzną zadumę. Zachęca, by zaglądać pod powierzchnię, w głąb świata, ludzi, przyrody. Nadchodzi czas na empatię.
Zaletą Warstw jest ich uniwersalność. Ta książka nie ma ograniczeń wiekowych. Zaczaruje mamę, dziadka, dziecko każdego kto ma w sobie nutę romantyzmu.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Jak dwie krople wody »

EneDueRabe

Jak dwie krople wody EneDueRabe Simon-Catelin Vanessa, Soutif Francois

Historia dwóch krain - Tu i Tam. Ich mieszkańcy, choć kiedyś się przyjaźnili, dziś są wrogo do siebie nastawieni. Pewnego razu Nina z Tam i Julek z Tu spotykają się i spoglądają sobie w oczy. To zdarzenie wywołuje wielkie ożywienie w obydwu miejscach

"Jak dwie krople wody" to rymowana opowieść o ksenofobii, nietolerancji i stereotypach. Dla łatwiejszego zrozumienia przez najmłodszych, treść podkreślona została wyrazistymi, żółto-niebieskimi ilustracjami.

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Różowe środy albo podróż z ciotką Huldą »

Dwie siostry

Różowe środy albo podróż z ciotką Huldą Dwie siostry Sylvia Heinlein

Sara uwielbia środy, bo wtedy zawsze odwiedza ciotkę Huldę. A to najweselsza, najzabawniejsza i najmilsza osoba na świecie. Co z tego, że upośledzona umysłowo? Dla Sary to nie problem. Ale dla jej rodziców – tak. Kiedy matka Sary postanawia, że ciotka musi się przeprowadzić na wieś, do ośrodka, gdzie będzie miała ściślejszą opiekę, dziewczynka widzi tylko jedno rozwiązanie: ona i ciotka Hulda muszą uciec. Wsiadają do pociągu – i tak zaczyna się ich mała-wielka podróż...

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Co robisz z problemem? »

LEVYZ

Co robisz z problemem? LEVYZ Mae Besom, Yamada Kobi

Problemy są nieodłączną częścią życia. Choć nie chcemy ich i często uciekamy od nich, to właśnie one nas zmieniają, rzucają wyzwania, kształtują i popychają naprzód. Dzięki nim odkrywamy, jak silni, odważni i zdolni jesteśmy. 

„Co robisz z problemem?” opowiada o dziecku, które nie wie, jak poradzić sobie z uporczywym problemem. Im bardziej go unika, tym większy się on staje. Gdy chłopiec wreszcie znajduje w sobie odwagę, by stawić mu czoła, odkrywa, że jego problem był czymś zupełnie innym, niż się spodziewał.

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

co robisz z pomysłem »

Levyz

co robisz z pomysłem Levyz Mae Besom Yamada Kobi

Mistrzowsko zilustrowana historia o poczuciu własnej wartości, szacunku do siebie i swoich pomysłów. Książka dla każdego, bez względu na wiek. Dla wszystkich tych, którzy kiedykolwiek mieli (albo będą mieli) pomysł.

Książka opowiada o dziecku, które pomaga błyskotliwemu pomysłowi stać się częścią świata. Gdy chłopiec z wytrwałością pielęgnuje swój pomysł, a jego wiara we własne siły rośnie, rośnie też sam pomysł. Aż pewnego dnia zaczyna dziać się coś niezwykłego…

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Włosy mamy »

EneDueRabe

Włosy mamy EneDueRabe Gro Dahle Svein Nyhus

Emma ma najlepszą i najukochańszą mamę na świecie. Mamę, która ma długie piękne włosy. Jednak coraz częściej mama leży tylko na sofie i jest przeraźliwie smutna. Emma zastanawia się dlaczego mama nie odpowiada na jej wezwania, prośby, nie przygotowuje jej jedzenia pomimo, że Emma jest głodna. Dziewczynka nie rozumie co się dzieje. Staje się coraz bardziej przerażona i zagubiona. W końcu dochodzi do wniosku, że przyczyna tkwi we włosach mamy, które stały się ciężkie i splątane..."Włosy mamy" to niezwykła opowieść o chorobie (depresji) rodzica. Prosta, wypełniona metaforą historia o narastającym chaosie w uczuciach dziecka, które samo próbuje zrozumieć coś, co jest dla niego niezrozumiałe. Samo próbuje działać, by móc odzyskać spokój i poczucie bezpieczeństwa.Poetycki język Gro Dahle doskonale współgrający z ilustracjami Sveina Nyhusa sprawiają, że "Włosy mamy" to źródło nie tylko głębokich przeżyć emocjonalnych, ale też wyjątkowych doznań artystycznych.Książka, która na długo pozostaje w pamięci!

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Pustka »

Marianna Sztyma

Pustka Marianna Sztyma Centrala

Komiks dla dzieci i dorosłych. To opowieść o pustce, która odwiedza dziewczynkę po śmierci jej kota.
Chcieli byśmy wierzyć, że nie odwiedziła Cię jeszcze pustka.
Zresztą możliwe, że zanim przyjdzie już dawno u Ciebie jest.
Potem, jak sama mówi, będzie już z Tobą zawsze.

Ujmująca ksiażka o poczuciu straty.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka


 

Zły Pan »

EneDueRabe

Zły Pan EneDueRabe Gro Dahle

Zły Pan” to chyba najbardziej znana na świecie książka terapeutyczna, przeznaczona dla rodziców i dzieci, które doświadczyły przemocy domowej, były bite, albo były świadkami przemocy między bliskimi osobami. Zadaniem książki jest pomóc dziecku oswoić tę straszną i niezrozumiałą dla niego sytuację, a także zyskać nadzieję, że zły los można odmienić. Znaczenie terapeutyczne ma także pozytywne zakończenie książki - „Zły Pan” kończy się dobrze, tylko dzięki temu, że pewnego dnia mały chłopiec odważył się odkryć rodzinną tajemnicę przed swoją sąsiadką.

„Zły pan” uświadamia dorosłym, jaką ogromną traumą dla dziecka jest doświadczanie lub oglądanie przemocy wśród rodziców. Książka wymownie argumentuje fakt, że o przemocy nie wolno milczeć, że trzeba o niej głośno mówić, gdyż jest to jedyna możliwość uleczenia sytuacji.

https://youtu.be/USCLdp2N1XM

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Wielka księga supermocy »

Mamania

Wielka księga supermocy Mamania

Taniec lub czytanie, poczucie humoru lub kreatywność, zwinność lub matematyka. Wszyscy mamy niesamowite moce. Sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni. A jaka jest twoja supermoc?

"Wielka księga supermocy" to inspirujący zbiór pięknie ilustrowanych talentów, które pozwolą zastanowić się dziecku nad własną tożsamością, kompetencjami oraz umiejętnościami, które chciałoby rozwijać. Susanna Isern jest pisarką, psycholożką i mamą trójki dzieci. Wiosną 2011 r. ujrzała światło dzienne jej pierwsza ilustrowana książka. Od tamtej pory opublikowała ponad trzydzieści książek dla dzieci. Większość została przetłumaczona i opublikowana w piętnastu krajach.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka