Książki Bajkowozu

Różowe środy albo podróż z ciotką Huldą »

Dwie siostry

Różowe środy albo podróż z ciotką Huldą Dwie siostry Sylvia Heinlein

Sara uwielbia środy, bo wtedy zawsze odwiedza ciotkę Huldę. A to najweselsza, najzabawniejsza i najmilsza osoba na świecie. Co z tego, że upośledzona umysłowo? Dla Sary to nie problem. Ale dla jej rodziców – tak. Kiedy matka Sary postanawia, że ciotka musi się przeprowadzić na wieś, do ośrodka, gdzie będzie miała ściślejszą opiekę, dziewczynka widzi tylko jedno rozwiązanie: ona i ciotka Hulda muszą uciec. Wsiadają do pociągu – i tak zaczyna się ich mała-wielka podróż...

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Co robisz z problemem? »

LEVYZ

Co robisz z problemem? LEVYZ Mae Besom, Yamada Kobi

Problemy są nieodłączną częścią życia. Choć nie chcemy ich i często uciekamy od nich, to właśnie one nas zmieniają, rzucają wyzwania, kształtują i popychają naprzód. Dzięki nim odkrywamy, jak silni, odważni i zdolni jesteśmy. 

„Co robisz z problemem?” opowiada o dziecku, które nie wie, jak poradzić sobie z uporczywym problemem. Im bardziej go unika, tym większy się on staje. Gdy chłopiec wreszcie znajduje w sobie odwagę, by stawić mu czoła, odkrywa, że jego problem był czymś zupełnie innym, niż się spodziewał.

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

co robisz z pomysłem »

Levyz

co robisz z pomysłem Levyz Mae Besom Yamada Kobi

Mistrzowsko zilustrowana historia o poczuciu własnej wartości, szacunku do siebie i swoich pomysłów. Książka dla każdego, bez względu na wiek. Dla wszystkich tych, którzy kiedykolwiek mieli (albo będą mieli) pomysł.

Książka opowiada o dziecku, które pomaga błyskotliwemu pomysłowi stać się częścią świata. Gdy chłopiec z wytrwałością pielęgnuje swój pomysł, a jego wiara we własne siły rośnie, rośnie też sam pomysł. Aż pewnego dnia zaczyna dziać się coś niezwykłego…

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Włosy mamy »

EneDueRabe

Włosy mamy EneDueRabe Gro Dahle Svein Nyhus

Emma ma najlepszą i najukochańszą mamę na świecie. Mamę, która ma długie piękne włosy. Jednak coraz częściej mama leży tylko na sofie i jest przeraźliwie smutna. Emma zastanawia się dlaczego mama nie odpowiada na jej wezwania, prośby, nie przygotowuje jej jedzenia pomimo, że Emma jest głodna. Dziewczynka nie rozumie co się dzieje. Staje się coraz bardziej przerażona i zagubiona. W końcu dochodzi do wniosku, że przyczyna tkwi we włosach mamy, które stały się ciężkie i splątane..."Włosy mamy" to niezwykła opowieść o chorobie (depresji) rodzica. Prosta, wypełniona metaforą historia o narastającym chaosie w uczuciach dziecka, które samo próbuje zrozumieć coś, co jest dla niego niezrozumiałe. Samo próbuje działać, by móc odzyskać spokój i poczucie bezpieczeństwa.Poetycki język Gro Dahle doskonale współgrający z ilustracjami Sveina Nyhusa sprawiają, że "Włosy mamy" to źródło nie tylko głębokich przeżyć emocjonalnych, ale też wyjątkowych doznań artystycznych.Książka, która na długo pozostaje w pamięci!

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Pustka »

Marianna Sztyma

Pustka Marianna Sztyma Centrala

Komiks dla dzieci i dorosłych. To opowieść o pustce, która odwiedza dziewczynkę po śmierci jej kota.
Chcieli byśmy wierzyć, że nie odwiedziła Cię jeszcze pustka.
Zresztą możliwe, że zanim przyjdzie już dawno u Ciebie jest.
Potem, jak sama mówi, będzie już z Tobą zawsze.

Ujmująca ksiażka o poczuciu straty.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Zły Pan »

EneDueRabe

Zły Pan EneDueRabe Gro Dahle

Zły Pan” to chyba najbardziej znana na świecie książka terapeutyczna, przeznaczona dla rodziców i dzieci, które doświadczyły przemocy domowej, były bite, albo były świadkami przemocy między bliskimi osobami. Zadaniem książki jest pomóc dziecku oswoić tę straszną i niezrozumiałą dla niego sytuację, a także zyskać nadzieję, że zły los można odmienić. Znaczenie terapeutyczne ma także pozytywne zakończenie książki - „Zły Pan” kończy się dobrze, tylko dzięki temu, że pewnego dnia mały chłopiec odważył się odkryć rodzinną tajemnicę przed swoją sąsiadką.

„Zły pan” uświadamia dorosłym, jaką ogromną traumą dla dziecka jest doświadczanie lub oglądanie przemocy wśród rodziców. Książka wymownie argumentuje fakt, że o przemocy nie wolno milczeć, że trzeba o niej głośno mówić, gdyż jest to jedyna możliwość uleczenia sytuacji.

https://youtu.be/USCLdp2N1XM

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Wielka księga supermocy »

Mamania

Wielka księga supermocy Mamania

Taniec lub czytanie, poczucie humoru lub kreatywność, zwinność lub matematyka. Wszyscy mamy niesamowite moce. Sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni. A jaka jest twoja supermoc?

"Wielka księga supermocy" to inspirujący zbiór pięknie ilustrowanych talentów, które pozwolą zastanowić się dziecku nad własną tożsamością, kompetencjami oraz umiejętnościami, które chciałoby rozwijać. Susanna Isern jest pisarką, psycholożką i mamą trójki dzieci. Wiosną 2011 r. ujrzała światło dzienne jej pierwsza ilustrowana książka. Od tamtej pory opublikowała ponad trzydzieści książek dla dzieci. Większość została przetłumaczona i opublikowana w piętnastu krajach.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Ja, spokój. Księga uważności »

Mamania

Ja, spokój. Księga uważności Mamania Susan verde, Peter H. Reynolds

„Moje myśli uspokajają się. Mój umysł się rozjaśnia.
Jestem SPOKOJEM.”

Idealna lektura do poduszki, znakomita też do czytania w szkole lub przedszkolu.

Przewodnik po mindfulness, nazywanym także uważnością lub uważną obecnością. Poczuj wraz z dzieckiem, jak chwila medytacji może przywrócić spokój, radość i równowagę w życiu.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Kropka »

Mamania

Kropka Mamania Peter H. Reynolds

„Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie” – powiedziała pewnego dnia nauczycielka do Vashti. Dziewczynka twierdzi, że nie potrafi rysować. Ale może umie się podpisać? Na pewno! Prosta historia o tym, dokąd nas doprowadzi pomysłowość i wyobraźnia. Bo przecież w każdym z nas może drzemać wyjątkowy talent!

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi, tylko musimy to dostrzec i w to uwierzyć!!!

„Kropka” Petera H. Reynoldsa stała się inspiracją dla wielu nauczycieli, którzy zainaugurowali coroczne obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. To przypadające 15 września święto jest obchodzone już w ponad stu krajach, stając się okazją do twórczych działań w przedszkolach i szkołach.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://youtu.be/rETI9cQxNgQ

Ja, miłość. Księga współodczuwania »

Mamania

Ja, miłość. Księga współodczuwania Mamania Susan Verde, Peter H. Reynolds

Celebrując miłość we wszystkich jej postaciach, zachęcają młodych czytelników, aby spojrzeli do wewnątrz siebie, kiedy będą się bać. Bo miłość pozwala nam działać ze współczuciem i życzliwością, żyć z wdzięcznością i dbać o siebie poprzez praktykowanie miłości do siebie samych.

"Celebracja miłości i współodczuwania. Susan Verde i Peter H. Reynolds oddają czytelnikom trzecią książką w bestsellerowej serii.

Oddział Bajka gorąco poleca!!

Kiedy nadchodzi smutek »

Mamania

Kiedy nadchodzi smutek Mamania Eva Eland

Jak dziecko może poradzić sobie z trudnymi emocjami, które przeżywa? Jak pokazać mu, że ciężki dzień nie będzie trwał wiecznie, a największy nawet smutek kiedyś przeminie?

Książka porusza temat smutku bez jednoczesnego demonizowania go i dzielenia uczuć na dobre i złe. Autorka stara się przedstawić smutek jako emocję, która jest normalna, ważna, potrzebna i wcale nie musi być negatywna. Eland nie udaje, że trudne emocje nie istnieją, nie bagatelizuje ich, nie próbuje na siłę wytłumaczyć. Z dużą wrażliwością i empatią przedstawia smutek jako postać, która przychodzi do głównego bohatera w poszukiwaniu zrozumienia, w strachu przed samotnością.

Koncepcja smutku jako czegoś, co potrzebuje towarzystwa, pozwala na zrozumienie i zaakceptowanie tego uczucia, poświęcenie mu uwagi, a sam smutek dzięki próbom "rozweselenia go" i okazaniu mu zainteresowania odchodzi, ponieważ poczuł się potrzebny. Abstrakcyjne pojęcie ubrane w namacalną postać pozwala dziecku na zrozumienie istoty smutku i uczy je, że nie należy się go bać ani nie trzeba się z nim kryć.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Gruffalo »

Tekturka

Gruffalo Tekturka Julia Donaldson

Mała Myszka idzie przez pełen niebezpieczeństw las. By przestraszyć drapieżników: Lisa, Sowę i Węża wymyśla historyjkę o nieistniejącym potworze Gruffalo. Wtedy niespodziewanie zjawia się prawdziwy Gruffalo… Krótka, rymowana opowieść o sprytnej myszce, która przechytrzyła większych i silniejszych od siebie jest uwielbiana przez dzieci na całym świecie.

„Gruffalo” to światowy bestseller, który urósł już do rangi klasyki literatury dziecięcej. Książka została przetłumaczona na 76 języków

Oddział Bajka gorąco poleca!!!