Książki Bajkowozu

Nusia i wilki »

Zakamarki

Nusia i wilki Zakamarki

Czy ktoś tu się boi wilków? Na pewno nie Nusia, która właśnie zgubiła się w lesie. To nic, że w przedszkolu wszystkiego się boi, nawet pogłaskać psa. Wilki to co innego. Co prawda są trochę rozleniwione, ale i tak da się z nimi pobawić. Na przykład w wilka i gąski. Wilkiem jest oczywiście Nusia. Wilki wolą jednak bawić się w szpital – godzinami mogłyby leżeć i dawać się drapać za uchem przez pielęgniarkę doktor Nusię. No i słuchać piosenki o zagubionej dziewczynce. Bo wilki uwielbiają smutne piosenki.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

Kasia i Grześ, Przyjaciele »

Media Rodzina

Kasia i Grześ, Przyjaciele Media Rodzina

Kasia i Grześ są przyjaciółmi. Zwykle bawią się razem. Ale czasem człowiek chce być sam, żeby móc robić to wszystko, do czego potrzebna jest samotność. I okazuje się, że także po to, aby zatęsknić za przyjacielem...

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

Kłopot »

Wytwórnia

Kłopot Wytwórnia Iwona Chmielewska

Dziewczynka prasuje haftowany obrus, cenną pamiątkę po babci. Zamyśla się i na białym płótnie powstaje ślad spalonego żelazka. To prawdziwy kłopot. Niedługo wróci mama.

Autorska książka Iwony Chmielewskiej w kilkunastu zdaniach i obrazach mieści więcej niż niejedna powieść. Prawdziwy majstersztyk i picture book w czystej postaci. Estetyczna moc książki Chmielewskiej może dać czytelnikowi silę, by w tej prostej historii znaleźć inspirację do patrzenia na plamy, tym razem nie na obrusie, lecz na własnym życiu, w taki sposób, by ostatecznie zamienić je w najlepsze obrazy." 

Czy każdy kłopot jest wart, żeby się nim przejmować? A może czasem warto uśmiechnąć się i zamienić "kłopot" w coś wesołego!!!

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

Mój młodszy brat »

Media Rodzina

Mój młodszy brat Media Rodzina

Młodszy brat Zuzanny ma zespół Downa. Chodzi do specjalnego przedszkola. Kolega Zuzanny nazwał go debilem, co Zuzannę zmartwiło i rozzłościło. Bo Zuzanna kocha swojego młodszego brata, choć nie jest taki jak wszyscy, czasem zapomina schować język, a czasem zdarza mu się nie zdążyć do łazienki. Lubi się za to przebierać, ma poczucie rytmu i uwielbia się bawić w wojnę poduszkową.

Książka o tolerancji - dowcipna i mądra, wspaniale zilustrowana przez Bogusława Orlińskiego.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

Lenka »

Namas

Lenka Namas

Mała, pulchna Lenka uwielbia rysować. Bardzo chciałaby mieć przyjaciół, ale dzieci ją odrzucają. Czy uda jej się znaleźć kogoś, kto polubi ją taką, jaką jest? O otwartości i akceptacji dla najmłodszych.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

Opowiadania z Doliny Muminków »

Nasza Księgarnia

Opowiadania z Doliny Muminków Nasza Księgarnia

W Dolinie Muminków różne tajemnicze postacie - Paszczak, Ryjek, Włóczykij, Mała Mi - wiodą życie podobne do zwykłego, a jednak wypełnione baśnią. Najważniejszym miejscem jest dom Mamusi i Tatusia Muminka: tu każdy może liczyć na pomoc.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

 

O małym krecie, który chciał wiedzieć, kto mu narobił na głowę »

Hokus Pokus

O małym krecie, który chciał wiedzieć, kto mu narobił na głowę Hokus Pokus

Uwaga: słynny kret, który chciał wiedzieć, kto mu narobił na głowę - powraca! Książka Wernera Holzwartha z ilustracjami Wolfa Erlbrucha kilka lat temu wzbudziła sporą sensację na polskim rynku wydawniczym. Zainteresowanie zabawną historyjką o krecie, który poszukiwał wśród zwierząt sprawcy „niespodzianki” na swojej głowie, nie maleje, więc Wydawnictwo Hokus Pokus postanowiło wydać książkę kolejny raz!

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

Mała szansa »

Hokus Pokus

Mała szansa Hokus Pokus

„Wspaniały styl. Książka nie zawiera ani jednego zbędnego słowa” – napisano w raporcie jury Złotego Rysika.

„Tata właśnie wyjeżdżał na wojnę” – tak zaczyna się ta historia. Nie jest to jednak książka o wojnie, ale o jej konsekwencjach, o trudnych do opanowania emocjach, o strachu i o rozłące. O tym wszystkim opowiada Kiki. Jej ojciec, lekarz, właśnie po raz kolejny wyjeżdża do dalekiego kraju, w którym toczą się walki. Kiki boi się o niego. Wie, że ojcu grozi niebezpieczeństwo. Przecież w każdej chwili może go dosięgnąć zabłąkana kula

W oczekiwaniu na powrót ojca Kiki podejmuje irracjonalną grę, która – jak śmieszne wróżby, wymyślane dla odczarowania złych sytuacji – ma sprawić, że ojciec wróci do domu cały i zdrowy.
„Postanowiłam przemyśleć dokładnie sprawę pomniejszania lub powiększania szans. Nie znałam nikogo, komu zmarł tata oraz zdechł pies. To się raczej nie zdarza. Mama nazwałaby to małą szansą. Jeszcze mniejszą szansą było spotkanie kogoś, komu i umarł ojciec, i zdechły pies oraz mysz”.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

Czarownica piętro niżej »

Bajka

Czarownica piętro niżej Bajka

Co robić, kiedy deszcz wciąż pada, pada i pada? Oczywiście oglądać telewizję i jeść pizzę, najlepiej dzień w dzień. I cytować dialogi z ukochanych seriali...
Ale życie nie może być aż tak piękne. Zatem któregoś dnia zwykła Maja ze zwykłego bloku – zamiast na zagraniczną wycieczkę – musi wyjechać na wakacje do ciabci.
Ale nuuuuuuda. Stara kamienica, czarno-biały telewizor bez pilota, skrzypiąca wersalka... i jakieś tajemnicze odgłosy na strychu. Zwariować można... Ech, żeby choć z kotem można było pogadać... albo z jakąś wiewiórką (czy lisem?)... A tu tylko prastara ciabcia, jej makatki i obtłuczone kubki. I Zdradliwe Lilie w ogródku.
Zdradliwe Lilie? Duchy?? Gadający kot? Wiewiórka, która chce być lisem?!

Nowa książka Marcina Szczygielskiego to cudowna mieszanka suspensu, opowieści o duchach i fantasy. Wyobraźnia – jak zawsze olśniewająca! Wspaniały zmysł dramaturgiczny i poczucie humoru!

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

Kocur mruży ślepia złote »

Hokus Pokus

Kocur mruży ślepia złote Hokus Pokus

Pierwsza dama polskiej grafiki książkowej (określenie autorstwa Grzegorza Leszczyńskiego) stworzyła pierwszą w swoim dorobku książkę autorską.

Jej głównym bohaterem jest niezwykłej urody diabeł.  Czarny stwór wykreowany przez autorkę staje się aniołem. Jak to możliwe? Trzeba obejrzeć i przeczytać tę urokliwą książkę.

Piękne, zmysłowe ilustracje, wdzięczny tekst samej autorki, nowoczesna typografia - oto co czeka na Państwa w książce pod przewrotnym tytułem: "Kocur mruży ślepia złote". Wszystko to razem wzięte, tworzy harmonijną całość, która z pewnością zachwyci małych i dużych koneserów pięknych książek.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

 

Tonja z Glimmerdalen »

Dwie Siostry

Tonja z Glimmerdalen Dwie Siostry

Wzruszająca i zabawna powieść autorki okrzykniętej „nową Astrid Lindgren”.
Tonja ma dziewięć lat, burzę rudych włosów i jest jedynym dzieckiem w całej górskiej dolinie. Mówią o niej „mała łobuziara” – a ona po prostu wierzy, że w życiu liczy się szybkość i wiara w siebie. Więc lepiej nie znaleźć się na jej drodze, gdy pędzi na sankach! Wrogowie jej przyjaciół powinni się strzec – Tonja ma wielkie serce i nie zawaha się go użyć. Ale czy to wystarczy, gdy pojawią się problemy, z którymi nie radzą sobie nawet dorośli?

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

 

Pamiętnik Blumki »

Media Rodzina

Pamiętnik Blumki Media Rodzina

Z Pamiętnika Blumki czytelnik dowie się nie tylko o życiu w Domu Sierot, ale i o przesłaniu Starego Doktora. O tym, jak kochać dziecko. Iwona Chmielewska prowadzi nas przez ten świat, stąpając delikatnie na palcach. A wszystko po to, aby nie spłoszyć tego, co kryje się w drobnych gestach codzienności. W słowie i obrazie artystka ta łączy fakty z fikcją, aby użyczyć twarzy dzieciom, których tragiczny los upamiętnia dziś szereg liter wyryty w granicie.

Książka wydana w koedycji z niemieckim wydawnictwem Gimpel Verlag ukazuje sie w -70. rocznicę śmierci Janusza Korczaka i z okazji - Roku Korczakowskiego, który obchodzimy w 2012 roku.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka