Książki Bajkowozu

Mapy (wydanie uzupełnione) »

Dwie Siostry

Mapy (wydanie uzupełnione) Dwie Siostry Aleksandra i Daniel Mizielińscy

Ta książka zabierze was w niezwykłą podróż dookoła świata. Zobaczycie skalne świątynie w Etiopii, fiordy w Norwegii i goryle w kongijskiej dżungli. Na Kubie zatańczycie rumbę, w Iranie odwiedzicie perskie ogrody, a w Chinach skosztujecie stuletnich jaj. W Australii zadziwi was dziobak, w Finlandii – noc polarna, a na Madagaskarze – ogromny baobab. Odkryjecie najciekawsze zakątki świata i zachwycicie się jego różnorodnością. 

75 ogromnych map poprowadzi was przez 66 krajów i 6 kontynentów. Na każdej z nich znajdziecie niezliczone ilustracje, szczegóły i ciekawostki, które przeniosą was w wyjątkowe miejsca i sprawią, że zapragniecie dowiedzieć się jeszcze więcej.

Udanej podróży!

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Pracownia Aurory »

Bajka

Pracownia Aurory Bajka Roksana Jędrzejewska Wróbel

Są takie książki, które powstają dokładnie wtedy, kiedy są potrzebne. Książka „W pracowni Aurory” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel (Wydawnictwo Bajka) jest właśnie jedną z nich. Na ten trudny czas jaki nas wszystkich ogarnął sama w sobie jest jak recepta na piękne lekarstwo, które uspokoi i wyleczy nasze zmęczone serca. Aurora bowiem w swojej pracowni zajmuje się naprawą serc. Tych złamanych, pękniętych, zmęczonych i wszystkich innych , które wymagają pomocy.
Na naszych bajkowozowych warsztatach czytaliśmy książkę „W pracowni Aurory”, pracowaliśmy z nią… i gościliśmy w… Pracowni Aurory (!) która w jakiś tajemniczy bajkowy sposób pojawiła się dla nas. Ta pracownia jest dla nas i z nami, każdego dnia nawet jeśli jej nie widać. Warto pamiętać o tym, że zawsze można się do niej udać. Ci, którzy czytali książkę – znają już drogę.

Aurora jest tajemniczą postacią, która prowadzi pracownie w której zajmuje się leczeniem i naprawianiem serc. Tych po przejściach, złamanych, pękniętych, osamotnionych, zziębnietych i przestraszonych. Aurora zna się na swojej pracy, a każde serce z jej pracownni wychodzi jak nowe. Piękna opowieść na podstawie której zrobiliśmy wiele warsztatów - relacje z nich znajdziezie na naszym profilu FB. "Serca" dzieci znajdujących się w szpitalu też niejednokrotnie wymagają zaopiekowania, dlatego sama ksiązka i warsztaty na jej podstawie cieszą się takim powodzeniem w szpitalach.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/media/set/?vanity=oddzialbajka&set=a.2808155269272869

 https://bajkizbajki.pl/ksiazki/pracownia-aurory

 

Siedmiu wspniałych »

Bajka

Siedmiu wspniałych Bajka Roksana Jędrzejewska wróbel

Nasze dzieci mają dzisiaj o wiele więcej zabawek niż my w ich wieku, ale czy mniej problemów? W tych pełnych humoru bajkach z łatwością odnajdziemy ślady baśni klasycznych, ale również - jakże bliską nam rzeczywistość. Rozwód u państwa Żabickich; wredny wilk z VI B prześladujący ufnych pierwszaków; presja pięknego wyglądu, która pyzatej królewnie odbiera radość życia; sławna dzięki mediom, choć samotna Roszpunka; trzy świnki-akwizytorki, wymuszające na zagubionym wilku zupełnie mu niepotrzebne potrzeby; mama w roli Kopciuszka. Skąd my to znamy…?

Mówiąc o współczesnych problemach, historie te opowiadają jednocześnie o potrzebie akceptacji i miłości, która jest niezmienna od wieków. Czasy się zmieniają, bajki się zmieniają, a tęsknota za byciem kochanym – nie. Te bajki dodają otuchy, uczą prawdziwych wartości i rozwijają inteligencję emocjonalną.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Uratuj mnie »

Bajka

Uratuj mnie Bajka Patrick George

Niezwykła książka, która porusza ważny problem praw zwierząt i w unikalny sposób rozwija empatię. Najmłodszych zachwyca wyrazistymi, przyjaznymi w odbiorze ilustracjami oraz zabawą w przekładanie transparentnych stron i – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – ratowanie zwierzaków z różnych opresji, które zgotował im człowiek. Starsze dzieci skłania do refleksji nad naszymi codziennymi wyborami. Rodzice doceniają jej prostą formę i nieocenioną pomoc w uwrażliwianiu dzieci na los czworonożnych, skrzydłatych i płetwiastych przyjaciół.

Możesz uratować zwierzęta z książki...na poczatek. Później możesz uratować zwierzęta w realnym świecie!!!

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://youtu.be/760srTCBGUo

Zabawny ptaszek »

Widnokrąg

Zabawny ptaszek Widnokrąg Jennifer Yerkes

Książka niedoceniana przez dorosłych których zdaniem jest aż nazbyt prosta. Jednak jest to prawdziwy hit wśród młodszych dzieci. Glównym sprawcą tego są specyfczne ilustracje wykonane w taki sposób, że detale poszczególnych rysunków tworzą kontur ptaszka, którego wlaściwie "nie ma" na obrazku. poszukiwanie i odkrywannie "niewidocznego" ptaszka sprawia dzieciom wielka frajdę.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Jestem Dzieckiem Książek »

Tekturka

Jestem Dzieckiem Książek Tekturka Oliver Jeffers Sam Winston

Prawdziwie magiczna opowieść uzupełniona niesamowitymi ilustracjami!!!

Mała dziewczynka przemierza na swej tratwie morze słów i przybywa do domu młodego chłopca. Zaprasza go na wspólną wyprawę do świata opowieści, w którym – dzięki odrobinie wyobraźni – wszystko może się zdarzyć. Jestem dzieckiem książek została stworzona przez uznanych na całym świecie artystów Olivera Jeffersa i Sama Winstona. Zawiera unikalne ilustracje składające się z tekstów książek.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Dziadkowie od A do Z »

debit

Dziadkowie od A do Z debit Raquel Díaz Reguera

Pradziwa encyklopedia dziadków!!! kazde dziecko odnajdzie tu swojego dzidka, ale i znajomego dziadka kolegi!

Jacy są Wasi Dziadkowie? Czy któryś z nich jest Dziadkiem Usypiaczem? Dziadkiem Superbohaterem? A może Dziadkiem Dasz Radę? Odszukajcie         swoich Dziadków wśród trzydziestu typów Dziadków przedstawionych w tej książce.

Są Dziadkowie, którzy mają kieszenie pełne całusków, landrynek i niesamowitych opowieści. Są Dziadkowie, którzy żeglują po bajkach jak po falach na grzbiecie wieloryba. Są i tacy, co wstają skoro świt, nim zadzwoni budzik, by prowadzić wnuki do szkoły w rytmie cza-czy. Prawie wszyscy Dziadkowie zapomnieli na jakiś czas o dziecku, które nosili w sobie, by na moment stać się odpowiedzialnymi ojcami. Wystarczy jednak, że w ich życiu pojawi się pierwszy wnuk, a w okamgnieniu wracają do krainy dzieciństwa.

Oto książka pełna ciepła i humoru, wprost stworzona do wspólnego czytania przez Dziadków i wnuki. Sprawi, że przypomnicie sobie wszystkie wspaniałe chwile, które spędziliście ze swoimi Dziadkami.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Babcie od A do Z »

Debit

Babcie od A do Z Debit Raquel Diaz Reguera

Prawdziwa encyklopedia babć!!! Dzieci na pewno odnajdą tutaj swoją babcię, a może też znajomą babcię koleżanki!

Jakie są Wasze Babcie? Czy któraś z nich jest Babcią Powierniczką Tajemnic? Babcią Przyjaciółką Ptaków? A może Babcią Marzycielką? Odszukajcie swoje Babcie wśród dwudziestu dziewięciu typów Babć przedstawionych w tej książce.
Babcie żyją we wszystkich zakątkach świata. Z pewnością każdy z Was zna choćby jedną w swojej rodzinie lub u znajomych. Są wśród Was szczęściarze, którzy wskakiwali na kolana Babci Załatwi Wszystko albo wtulali się w pachnące czekoladą ramiona Babci Palce Lizać. Wiemy, że trudno sobie wyobrazić coś przyjemniejszego od zasypiania w objęciach Babci Bajarki, a wielu z Was chwali się podróżami na inne planety, w które wyruszaliście w ślad za rozmarzonym wzrokiem Babci z Głową w Chmurach.
Oto książka pełna humoru i subtelnej ironii, idealna do wspólnego czytania przez Babcie i wnuki. Sprawi, że przypomnicie sobie wszystkie cudowne chwile, które spędziliście ze swoimi Babciami.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Dziewczynki Latają Wysoko »

Debit

Dziewczynki Latają Wysoko Debit Raquel Diaz Reguera

"Macie córki? Takie od wieku przedszkolnego do wczesnoszkolnego? Koniecznie przeczytajcie z nimi tę książkę. A nawet czytajcie wielokrotnie. Cały świat mówi dziewczynkom, co im wypada, jakie powinny być, a jakie nie powinny, do czego się nadają, a do czego nie. Komunikaty płynące ze świata do dziewczynek – te otwartym tekstem i te ukryte – zwykle nie są dla nich dobre. Ta mądra książka dostarcza narzędzi do rozmawiania z nimi o tym". BOKINCEPCJA.PL

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Pan Stanisław odlatuje »

nasza Księgarnia

Pan Stanisław odlatuje nasza Księgarnia Justyna bednarek

Piękna książka która w bardzo łagodny i ukryty sposób powiada o przemijaniu. Po przeczytaniu może stanowić punkt wyjścia do rozmowy z dzieckiem o śmierci i wszelkich jej aspektach.

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Muzeum piżamorama »

Wytwórnia

Muzeum piżamorama Wytwórnia Michael Leblond Frederique Bertrand

Wspaniała książka "na początek" dla "odpornych" na czytanie. Ruchome ilustracje oglądane dzięki specjalnemu szablonowi naprawdę wciągają i sprawiają, że dzieci wiedzione ciekawością sięgają po inne książki.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

Dzień dobry do Widzenia »

Wytwórnia

Dzień dobry do Widzenia Wytwórnia Delphie Chedru

Magiczny Słownik Antonimów!!!

mokro - sucho

zimno - gorąco

Oddział Bajka gorąco poleca!!!