Książki Bajkowozu

Florka. Listy do Józefiny »

Literatura

Florka. Listy do Józefiny Literatura Roksana Jędrzejeska-Wróbel

Czy ryjówki bardzo różnią się od ludzi? Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że tak. Są mniejsze, mają ryjek, a w dodatku piszą prawdziwe listy w kopertach, a nie tylko esemesy czy e-maile. W każdym razie taka jest Florka, ryjówka słynna już ze swoich pamiętników.

W listach do swojej przyjaciółki - myszki Józefiny - Florka dzieli się przeróżnymi dramatycznymi przeżyciami ze swojego życia. Dzięki temu my, ludzie, dowiadujemy się, czy ryjówka może zmienić się w świnkę, dlaczego rodzice ryjówek bywają czasem dziwnie roztargnieni, a przede wszystkim - co się dzieje, gdy w domu małej ryjówki pojawia się niespodziewanie dziwne zjawisko zwane młodszym rodzeństwem. I tu okazuje się, że i małym, i dużym ryjówkom w przetrwaniu trudnych chwil pomaga trochę ciepła, cierpliwości i poczucia humoru. Może więc ryjówki nie różnią się tak bardzo od ludzi?

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

!

 

 

Florka. Listy do babci »

Literatura

Florka. Listy do babci Literatura Roksana Jędrzejeska-Wróbel

Ryjówkę Florkę czekają nowe przygody! Nauka pływania w czerwcu, wyjazd nad morze z rodzicami, a od września zapisy do przedszkola i na lekcje baletu. O łowieniu meduz, zgubionym numerku w teatrze, otwarciu nowego sklepu i groźnym wirusie dowiecie się z listów, które Florka napisała do babci.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

Florka. Z pamiętnika ryjówki »

Literatura

Florka. Z pamiętnika ryjówki Literatura Roksana Jędrzejeska-Wróbel

Z wszystkich znanych mi gryzoni z mlecznymi zębami ryjówka Florka pisze najwięcej. I najlepiej. 

Florka to ryjówka – taka myszka z ryjkiem. Od innych znanych wam Florek bez ryjka różni ją tylko to, że jada kanapki z komarem i muchy w czekoladzie, bo poza tym jest zupełnie zwyczajnym dzieckiem. Bystrym, zabawnym, trochę marzycielskim. Florka ma zeszyt w kratkę, który dostała od tatusia. Zapisuje w nim wszystkie potwornie ważne sprawy – że pan Kret robiąc remont „zniknął” kolory, a pluszowego kotka Rysia porwał podstępny Bałagan. Że niebo połknęło piłkę, a rodzice kłócą się i godzą. Zastanawia się, gdzie się chowa czas, którego wciąż brakuje mamie i gdzie jesteśmy, kiedy śpimy.

Florka świetnie pasuje do grona moich ulubionych książkowych postaci. Pamiętajcie! Nie wszystko, co ma ryjek, to świnka.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

Jak tata pokazał mi wszechświat »

Zakamarki

Jak tata pokazał mi wszechświat Zakamarki Ulf Stark

Kiedy Ulf podziwia wszechświat, przyglądając się ślimakowi i źdźbłu trawy, tata każe mu patrzeć na gwiazdy... Przepiękna książka o rzeczach małych i wielkich, o rzeczach przyziemnych i niemal mistycznych. W prosty i niezwykle ujmujący sposób pokazuje przedszkolakowi otaczający go mikro- i makrokosmos, a rodzicom podpowiada, że dzieci rozumieją więcej, niż dorosłym mogłoby się wydawać. Książka ciepła, mądra i poetycka, a jakże przy tym pełna humoru

 Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

 

Czy umiesz gwizdać Joanno? »

Zakamarki

Czy umiesz gwizdać Joanno? Zakamarki Ulf Stark

Bertil bardzo chciałby mieć dziadka. Takiego, który częstuje kawą, i który mógłby nauczyć go gwizdać. Dziadka, którego mógłby kochać. Na szczęście jego przyjaciel Ulf wie, gdzie takiego dziadka znaleźć.

Piękna opowieść o przyjaźni, radości bycia razem i o pożegnaniu. O starości, o życiu i śmierci. O rzeczach ważnych i poważnych – bez cienia nadęcia i patosu, za to z subtelnie wplecionym humorem.

UlfStark to jeden z najbardziej cenionych i lubianych szwedzkich autorów książek dla dzieci, wyróżniony wieloma nagrodami. Od lat 70. napisał kilkadziesiąt książek, w których z właściwym sobie humorem i świeżością porusza tematy trudne i ważne.

 

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://youtu.be/nUHKi2J3AWM

 

 

Jak mama została indianką »

Zakamarki

Jak mama została indianką Zakamarki Ulf Stark

Czy z mamą można bawić się w Indian? Przekonuje się o tym mały Ulf, który uwalnia swoją mamę z niewoli u bladych twarzy - czyli innymi słowy od smażenia kotletów! A to dopiero początek wspaniałej przygody.

Może czasem warto wyrwać się z codziennej rutyny i podążyć za wyobraźnią dziecka?!!

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

Linnea w ogrodzie Moneta »

Zakamarki

Linnea w ogrodzie Moneta Zakamarki

Nareszcie nowe wydanie poszukiwanej na aukcjach internetowych książki! Soczyste ilustracje, reprodukcje obrazów, zdjęcia ze starego albumu i opowieść Linnei, która podąża śladami malarza, Claude'a Moneta. Jednym słowem magiczna książka wprowadzająca małych i dużych w niezwykły świat sztuki. 

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

Gdybym nie zrobiła z taty astronauty »

Zakamarki

Gdybym nie zrobiła z taty astronauty Zakamarki

Gdybym nie zrobiła z taty astronauty, nic by się nie wydarzyło. Nie ukradłabym gazety, nie zdarzyłby się cud, nie zniszczyłoby się zdjęcie pani Doris, nie zginąłby kask pana od wuefu, a przede wszystkim nie musiałybyśmy się przeprowadzać! 

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

Wojna Liczb »

TAKO

Wojna Liczb TAKO

Jedynka była bardzo małą liczbą. Nikt nie zwracał na nią uwagi. Zawsze była sama, a wszyscy inni budzili w niej zawiść — widziała, że są dużo więksi. Pewnego dnia z dalekiego kraju przybył Król Minus.
— Uczynię cię największą pośród liczb! — powiedział do Jedynki i przedstawił jej plany konstrukcyjne straszliwej broni: znaku minus...

Juan Darién pokazuje szaleństwo wojny wykorzystując symbolikę działania matematycznego (odejmowania).  W ten sposób udaje mu się stworzyć obrazowy manifest pacyfistyczny dla najmłodszych, a przy okazji zainteresować podstawami matematyki. Metaforyczna Wojna liczb falsyfikuje przekonanie, że wszystko, co inne stanowi zagrożenie. Nawołuje do tolerancji i poszanowania prawa do wolności. Ważnemu przesłaniu książki towarzyszy lekka i przejrzysta forma graficzna: słowo i obraz splatają się w niej w mistrzowski sposób.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

 

Gdzie idziemy? »

Zakamarki

Gdzie idziemy? Zakamarki

Co kryje się za pagórkiem i dokąd zaprowadzi nas długa droga? A kręta? A wąska? Aby się przekonać, trzeba koniecznie po niej potuptać! Tup, tup, tup! Gdzie idziemy?

Rytmicznie powtarzające się obrazy i słowa prowadzą malucha za kolejny pagórek, a tam – zawsze coś ciekawego – pieski, dzieci czy samochody.

 

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka