Książki Bajkowozu

Dźwięki kolorów »

Oficyna

Dźwięki kolorów Oficyna Jimmy Liao

W tej zapierającej dech, poruszającej książce, młoda niewidoma dziewczyna podróżuje od jednej stacji metra do następnej – odbywając w tym samym czasie podróż w wyobraźni, która zabiera ją do nieprawdopodobnie pięknych miejsc. Pływa z delfinami i opala się leżąc na grzbiecie wieloryba, fruwa z ptakami i jedzie na stację gdzie kończy się świat.

Jedną z inspiracji do tytułu był dla Liao wiersz „Wielkie to szczęście” Wisławy Szymborskiej, Którego fragment zmieścił w książce jako motto.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

https://youtu.be/fstBqpejy_k

Dzień, w którym zamieniłem się w ptaka »

Łajka

Dzień, w którym zamieniłem się w ptaka Łajka Ingrid Guridi

Pierwszego dnia szkoły zakochałem się. Po raz pierwszy.
Jak zwrócić na siebie uwagę ukochanej, która Cię nie dostrzega?
Zakochani zdolni są do wszystkiego. Bohater tej poetyckiej książki robi coś wyjątkowego, aby zyskać sobie sympatię dziewczyny.
Czy zostanie dostrzeżony? Sprawdźcie sami!!!

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://youtu.be/UuSf1ZJuTW8

Jak poradzić sobie w szpitalu »

Fundacja Mili Ludzie

Jak poradzić sobie w szpitalu Fundacja Mili Ludzie Zuzia Halicka

Książka została napisana przez dziecko dla dzieci i ich rodziców. Szczególnie dla tych przebywających w szpitalach i walczących z różnymi choróbskami.Jest to zapis historii wielomiesięcznego pobytu w szpitalu kilkuletniej Zuzi i jej rady, jak sobie radzić w takiej sytuacji. Jej sposobem było zamieniannie wszystkich szpitalnych strachów" w rysunkowe potwory, które na papierze stawały się niegroźne - mozn było z nim zrobić co tylko się chciało.

Kliknij w link żeby poznać całą historię!

http://mililudzie.org/potwory/

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

O! Kapelusz! »

Dwie Siostry

O! Kapelusz! Dwie Siostry Jon Klassen

najdziecie w niej wszystko to, dzięki czemu Jon Klassen jest dziś jednym z najgłośniejszych i najoryginalniejszych ilustratorów młodego pokolenia: filmową wyobraźnię, zwierzęcych bohaterów o komicznie wymownych spojrzeniach, mistrzowską oszczędność środków wyrazu, nieprzewidywalne zakończenie oraz nieodparty humor, przy którym nawet żółw by się uśmiał.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

Złodziej kury »

Zakamarki

Złodziej kury Zakamarki Béatrice Rodriguez

Niedźwiedź, zając, kogut, kury i pisklęta żyją spokojnie na skraju lasu. Nagle z krzaków wypada lis i na oczach wszystkich porywa jedną z kur. Niedźwiedź, zając i kogut rzucają się w pościg za złodziejem. Gdy wreszcie wpadają do domu lisa, czeka ich niemałe zdziwienie…

Seria HISTORIA BEZ SŁÓW to książki, które dzieci mogą czytać na długo, zanim opanują alfabet. Historia zbudowana z obrazów pozwala na to, by dziecko, używając wyobraźni i odnosząc się do swoich emocji, znajdowało dla niej własne słowa i tym samym współtworzyło opowieść.

HISTORIA BEZ SŁÓW za każdym razem i przez każdego może być opowiedziana inaczej.

HISTORIA BEZ SŁÓW to gimnastyka dla oka, języka i wyobraźni – dobra zabawa niezależnie od wieku.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

Wiktorio, I love you »

Zakamarki

Wiktorio, I love you Zakamarki Maja Hjertzell

Czasem dzieją się przykre rzeczy. Na przykład ginie ci kot albo mama postanawia urządzić ci przyjęcie urodzinowe, choć ty wcale tego nie chcesz. Czasem jednak dzieją się też dobre rzeczy. Na przykład do pobliskiego domu wprowadza się bibliotekarka, która parkuje książkobus na twoim podwórku.

Gdy dziewięcioletnia Linn poznaje bibliotekarkę Wiktorię, od razu czuje, że wszystko zmieni się na lepsze.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

Inny niż wszyscy »

Zakamarki

Inny niż wszyscy Zakamarki Per Nilsson

W klasie Dawida jest chłopiec z zespołem Aspergera. Pani mówi, że to nie choroba. Skoro nie, to dlaczego ma taką dziwną nazwę? To prawda, że Oskar zachowuje się trochę inaczej niż wszyscy. Ale czy Dawid nie jest czasem do niego podobny? I czy to znaczy, że też nie jest zupełnie normalny? A w ogóle, co to znaczy być normalnym?

Świetne opowiadanie o inności, normalności i relacjach w klasie z perspektywy 9-10-letniego chłopca. Na poważnie i z humorem.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

Mój przyjaciel Stefan »

Zakamarki

Mój przyjaciel Stefan Zakamarki Eva Lindström

Pierwszy raz zobaczyłam go w telewizji w programie przyrodniczym. Potem spotkaliśmy się przed sklepem. Rozerwała mu się torba, więc pomogłam mu pozbierać zakupy z chodnika. Przez jakiś czas zarabiał wierceniem dziur, ale dziury zaczęły mu się śnić po nocach. Ma na imię Stefan. Jesteśmy przyjaciółmi.

„Najbardziej codzienna codzienność i kompletny odlot” – tak szwedzki recenzent podsumował tę książkę. Nic dodać, nic ująć. Eva Lindström bez mrugnięcia okiem potrafi opowiadać najbardziej absurdalne historie osadzone w najpospolitszej zwyczajności.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

O tym można rozmawiać tylko z królikami »

Zakamarki

O tym można rozmawiać tylko z królikami Zakamarki Anna Höglund

Czasem, będąc w towarzystwie, czuję się jak przebrany za kogoś innego. Kogoś, kto co prawda przypomina mnie, ale ja stoję obok.

Książka przede wszystkim dla nastolatków zadających sobie pytania o to, kim są, miotających się pomiędzy poczuciem odrębności i wyobcowania a potrzebą przynależenia i bliskości.

To także książka dla wszystkich tych, którzy kiedykolwiek czuli się inni lub czuli bardziej niż inni.

Anna Höglund słowem i obrazem dotyka tego, co w człowieku najbardziej ukryte, zranione. Nie boi się nazwać trudnych emocji, ale też pokazuje, że nie muszą być one ostateczne. Trzynastoletni narrator tej książki ma poczucie, że każdy jest dla siebie największym wrogiem, ale z biegiem czasu odkrywa, że jeśli wszystko jest jednocześnie swoim przeciwieństwem, to każdy może być też dla siebie najlepszym przyjacielem.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

Ilustrowany inwentarz drzew »

Zakamarki

Ilustrowany inwentarz drzew Zakamarki Virginie Aladjidi, Emmanuelle Tchoukriel

Ilustrowany inwentarz drzew zawiera opisy i wizerunki 57 drzew i krzewów z różnych stron świata.

Emmanuelle Tchoukriel, ilustratorka specjalizująca się w sporządzaniu rycin naukowych, sportretowała rośliny z precyzją i artyzmem godnymi przyrodników z minionych stuleci. Odtworzyła sylwetki, liście i korę, czasem też kwiaty i owoce wybranych drzew i krzewów, a także zwierzęta żyjące w ich bliskim otoczeniu.

Czarne kontury rysunków wykonała rapidografem i tuszem chińskim. Do kolorowania użyła akwareli, które nakładane z różną intensywnością, wspaniale oddają bogactwo odcieni i faktur spotykanych w przyrodzie.

Każda rycina opatrzona jest polską i łacińską nazwą oraz kilkoma ciekawostkami na temat drzewa czy krzewu.

Zachęcamy do odnalezienia prezentowanych drzew w lasach, parkach, ogrodach botanicznych czy arboretach. Jesteśmy przekonani, że będzie to fascynujące zajęcie!

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka

 

A GDZIE TYTUŁ? »

BABARYBA

A GDZIE TYTUŁ? BABARYBA Herve Tullet

A gdzie tytuł? No właśnie! Dlaczego ta książka nie ma tytułu? Ponieważ ona nie jest skończona, a bohaterowie... jakby trochę „niedorysowani”. Co więcej nie znają jeszcze bajki, w której mają wystąpić. Co wyniknie z tej draki?

 Zaglądamy do środka książki, a tam niedorysowani i zaskoczeni bohaterowi! Starają się, jak mogą i zapraszają dzieci do wspólnej lektury, a nawet zabierają je do pracowni samego Autora... który właśnie tworzy tę zabawną historyjkę obrazkową.

Uwielbiany przez dzieci na całym świecie Hervé Tullet, autor bestsellera „Naciśnij mnie” oraz książek o przygodach Turlututu, tym razem sam staje się bohaterem swojej opowieści... i jak zawsze wciąga do zabawy swoich dużych i małych czytelników!

To właściwie gotowy scenariusz do zajęć zachecających do stworzenia własnej książki!!!

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://youtu.be/Qke1mY0n1Zk

Pod ziemią, pod wodą »

Dwie Siostry

Pod ziemią, pod wodą Dwie Siostry Aleksandra i Daniel Mizielińscy

„Pod ziemią, pod wodą” to naładowana informacjami księga pełna ogromnych ilustracji i szczegółowych przekrojów. Poprowadzą was one w głąb naszej planety, pokazując, co kryje się pod powierzchnią lądów i wód. Będziecie schodzić coraz głębiej i głębiej – od cienkiej warstwy gleby tuż pod stopami do gorącego jądra Ziemi, od skąpanych w słońcu raf koralowych do pogrążonego w ciemności i chłodzie najgłębszego miejsca oceanów.Znajdziecie tam zwierzęta żyjące pod ziemią i dziwne głębinowe stworzenia, najgłębiej sięgające korzenie i plątaniny podziemnych rur, sensacyjne wykopaliska i skamieniałe kości dinozaurów. Zajrzycie do podziemnych nor i norek, zapuścicie się w labirynty jaskiń i zjedziecie na dno najgłębszej kopalni świata. Wypróbujecie zabytkowe okręty podwodne, zanurkujecie w podmorskiej studni i odwiedzicie wrak Titanica. Odkryjecie tajemnice podziemnego i podwodnego świata.

Oddział Bajka gorąco poleca!!!

https://www.facebook.com/oddzialbajka